Wyniki konkursów Szczecin European Film Festival

Od 13 do 17 czerwca w Szczecinie odbyła się 13. edycja Szczecin European Film Festival. W ramach czterech sekcji konkursowych festiwalu przyznano następujące nagrody.

Szczecin European Film Festival, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szczecin European Film Festival, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

MUSIC SEFF – głosami publiczności i Jurora Leszka Gnoińskiego, laureatem konkursu na najlepszy dokument muzyczny wybrany został Nicolai af Rosenborg, reżyser duńskiej produkcji z 2018 roku pod tytułem Hetna – A Modern Opera Singer.

Produkcja otrzymała następujące nagrody:

1) Nagroda w wysokości 3 000 PLN za najlepszy dokument muzyczny, ufundowana przez Prezydenta Miasta Szczecin.

2) Nagroda w postaci profesjonalnego oprogramowania za najlepszy dokument muzyczny, ufundowana przez firmę AVID Poland Sp. z o.o.

POP SEFF – głosami publiczności i Jury w składzie Adam Barwiński i Mateusz Winkiel zwycięzcą konkursu wybrany został klip muzyczny Scandal z 2017 roku w reżyserii Pablo Mengin-Lecreulxa, twórcy pochodzącego z francuskiej wyspy Reunion.

Produkcja otrzymała następujące nagrody:

1) Nagroda w wysokości 2 000 PLN za najlepszy wideoklip, ufundowana przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

2) Nagroda w postaci profesjonalnego oprogramowania za najlepszy wideoklip, ufundowana przez firmę AVID Poland Sp. z o.o.

TELEFON ART – głosami publiczności i Jury w składzie Andrzej Fidyk, Alicja Grabowska, Cezary Ciszewski zwycięzcą konkursu krótkich form filmowych wybrany został Rene Nuijens za holenderską produkcję z 2017 roku RINGO ROCKET STAR and his song for Yuri Gagarin.

Produkcja otrzymała następujące nagrody:

1) Nagroda w wysokości 2 000 PLN za najlepszy film, ufundowana przez Prezydenta Miasta Szczecin.

2) Nagroda w postaci profesjonalnego oprogramowania za najlepszy film, ufundowana przez firmę AVID Poland Sp. z o.o.

Zachodniopomorskie Shorty – głosami publiczności i Jury w składzie dr Damian Romaniak i dr Marek Fiałek zwycięzcą konkursu wybrana została irlandzko-polska koprodukcja z 2017 roku pod tytułem Cosmic Joe w reżyserii Aleksandry Radzykowskiej i Louisy Wallance.

Produkcja otrzymała następujące nagrody:

1) Nagroda w wysokości 2 000 PLN za najlepszy film, ufundowana przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

2) Nagroda w postaci profesjonalnego oprogramowania za najbardziej intrygujący film, ufundowana przez firmę AVID Poland Sp. z o.o.

3) Nagroda w postaci premierowego pokazu w Kinie Zamek dla laureata konkursu, ufundowana przez Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Organizator pragnie podziękować wszystkim twórcom, którzy zgłosili swoje produkcje, laureatom selekcji konkursowych, jurorom oraz publiczności festiwalowej, ale przed wszystkim zwycięzcom.

A także przypomnieć, że jeszcze tylko do 30 czerwca organizatorzy czekają na propozycje filmowe do Konkursu Europejskiego Filmów Dokumentalnych, którego finał odbędzie się podczas jesiennej odsłony Szczecin European Film Festival od 24 do 29 października w Szczecinie.

Wyniki konkursów Szczecin European Film Festival
Festiwal odbył się w dniach od 13 do 17 czerwca 2018 roku
Nabór do KEFD potrwa do 30 czerwca 2018 roku

Komentarze wyłączone.