• 2018-06-27

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. McQueen w kinach od 20 lipca

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej.  McQueen w kinach od 20 lipca.

„McQueen”, reż. Ian Bonhôte, Peter Ettedgui (źródło: materiały prasowe od dystrybutora)

„McQueen”, reż. Ian Bonhôte, Peter Ettedgui (źródło: materiały prasowe od dystrybutora)

Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca”. Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Rihanna czy Nicole Kidman. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie?

McQueen to oparta na faktach historia artysty – równie fascynująca, jak jego dzieła. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury. Reżyserami filmu są: Ian Bonhôte i Peter Ettedgui:

Tak jak McQueen używał krawiectwa i projektowania, by stworzyć własny, wyjątkowy język, tak my chcemy połączyć i wykorzystać narzędzia dostępne nam, filmowcom – ruch i zdjęciowe archiwa, nagrania audio i wywiady, świetne materiały filmowe i muzyczne – by zbudować oryginalny fascynujący portret McQuenna – jego życia i złożonej osobowości.

McQueen, reż. Ian Bonhôte, Peter Ettedgui
Premiera: 20 lipca 2018 roku
Gutek Film

Komentarze wyłączone.