• 2018-06-27

Neapol spowity tajemnicą Ferzan Özpetek

Najnowszy film Ferzana Özpetka to mroczny thriller o niekontrolowanym pożądaniu i brutalnej zbrodni. W polskich kinach od 3 sierpnia!

„Neapol spowity tajemnicą” reż. Ferzan Özpetek (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Neapol spowity tajemnicą” reż. Ferzan Özpetek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ten wielokrotnie nagradzany włoski reżyser tureckiego pochodzenia, jest znany polskiej publiczności m.in. z takich filmów jak Mine vaganti. O miłości i makaronach, Zapnijcie pasy z Kasią Smutniak, Okna, On, ona i on czy Noc w haremie.

W słonecznym Neapolu lekarka patolożka Adriana bierze udział w okultystycznej ceremonii, podczas której poznaje fascynującego Andreę. Oboje spędzają noc w mieszkaniu kobiety.

Rankiem Andrea prosi Adrianę o ponowne spotkanie popołudniu, jednak nie pojawia się na nim w wyznaczonym miejscu i godzinie. Następnego dnia, ku swojemu przerażeniu, Adriana odkrywa, że zamordowany młody człowiek, którego sekcję zwłok ma przeprowadzić, to nie kto inny jak Andrea.

Dodatkowo Adriana dowiaduje się od inspektorów policji, że Andrea posiadał jej nagie zdjęcia. Wkrótce potem patolożka postanawia na własną rękę zbadać okoliczności tajemniczej i brutalnej śmierci Andrei.

Neapol spowity tajemnicą Ferzan Özpetek
Od 3 sierpnia 2018 roku
Aurora Films

Komentarze wyłączone.