Mateusz Sadowski kształtuje chwilę

Wystawa Mateusza Sadowskiego prezentuje najnowszy film animowany artysty pt. Kształt chwili oraz towarzyszące mu obiekty.

Mateusz Sadowski, „Kształt chwili” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mateusz Sadowski, „Kształt chwili” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas realizacji trójwymiarowej animacji poklatkowej Sadowski eksperymentował z praktyką filmową, rzeźbiarską i fotograficzną. Kształt chwili koncentruje w sobie złożone doświadczenia czasu i emocji, poddaje w wątpliwość przyzwyczajenia percepcji.

Każdą percepcję poprzedza proces, starannie zaplanowany lub zgoła przypadkowy, przywodzący na myśl pracę natury. Lista procesów poprzedzających powstanie zapisu w postaci ostatniego filmu Sadowskiego na pierwszy rzut oka nie jest jasna. Nie domaga się również wyjaśnień. Jednak z upływem czasu odsłaniają się przed nami kolejne warstwy przedstawień, oferujące wgląd w charakter wybranych mediów, oraz ich modyfikacji. Działanie czasu przybiera tu postać jednego z wielu procesów, które decydują o naszym postrzeganiu oraz sposobach, w jaki prezentowane są nam jego przedmioty.

Rzeźby powstałe z przetworzonych obiektów służących animacji również zostały włączone w przestrzeń wystawy, będącej na co dzień pracownią artysty.

Mateusz Sadowski. Kształt chwili
Wernisaż: 29 czerwca 2018 roku, godz. 20.00
Od 29 czerwca do 13 lipca  2018 roku
Polonez, al. Niepodległości 36 w Poznaniu

Komentarze wyłączone.