• 2018-06-27

Nowy album legendarnej grupy Jazzanova

Legendarny kolektyw Jazzanova z nowym albumem w towarzystwie znakomitych gości. Na krążku The Pool pojawiają się m.in. Jamie Cullum, Rachel Sermanni i Oddisee. The Pool to pierwszy od 10 lat studyjny album zespołu. Premiera płyty 29 czerwca, zaś już 15 września zespół zagra w warszawskim klubie Progresja.

Jazzanova, „The Pool” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Jazzanova, „The Pool” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Jazzanova to – obok takich twórców jak St. Germain, The Cinematic Orchestra czy Nils Peter Molvaer – grupa uznawana za najważniejszą w nurcie nu jazzu, który na początku wieku połączył jazzową tradycję z tanecznymi rytmami i elektronicznymi brzmieniami. Berlińczycy nie kryli swojej miłości do katalogu wytwórni Blue Note, a także do pozycji z serii Polish Jazz, równocześnie zaś bliskie im były brzmieniowe poszukiwania takich twórców jak Herbert, Sofa Surfers czy debiutujący równolegle z nimi Bonobo.

Album The Pool to nowe oblicze Jazzanovy i świadectwo ich nieustannego rozwoju. Pierwszy singiel to Rain Makes The River: piosenka nagrana wspólnie ze szkocką wokalistką Rachel Sermanni.

Singiel to zaledwie pierwsza odsłona płyty pełnej niespodzianek i znakomitych gości. Równie wybornie prezentują się: Let’s Live Well do którego nagrania zaproszony został Jamie Cullum, czy Heatwave, gdzie usłyszeć można vibrafon legendarnego Mulatu Astatke.

Jazzanova, The Pool
Premiera: 29 czerwca 2018 roku
Sonar Kollektiv / NoPaper Records

Komentarze wyłączone.

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR