Nabór do Krakowskiego Salonu Sztuki

W niedzielę 1 lipca zakończy się otwarty nabór prac na pierwszy Krakowski Salon Sztuki – open call trwa od 26 kwietnia. Wydarzenie, które odbędzie się w październiku, jest współorganizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundację Artyści Innowacja Teoria (F.A.I.T.). Łączna pula nagród to 50.000 złotych.

Krakowski Salon Sztuki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krakowski Salon Sztuki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Swoje prace na Krakowskim Salonie Sztuki mogą zaprezentować artyści i artystki, którzy czują się związani z Krakowem. Do udziału zaproszono autorów powiązanych z działającymi w mieście instytucjami, osoby zrzeszone w związkach i stowarzyszeniach czy po prostu urodzone lub wykształcone w Krakowie. Spośród nadesłanych do 1 lipca zgłoszeń Magdalena Kownacka i Gaweł Kownacki dokonają wyboru dzieł, które złożą się na październikową wystawę w Pałacu Sztuki. Listę zakwalifikowanych do udziału w Salonie artystów poznamy już w połowie lipca.

Krakowski Salon Sztuki to wydarzenie otwarte dla wszystkich twórców, niezależnie od środowisk, grup artystycznych, instytucjonalnej przynależności, pokolenia czy reprezentowanej estetyki. Zależy nam na zaprezentowaniu jak najszerszego wyboru prac, które powstają obecnie w mieście – właśnie dlatego Salon nie koncentruje się wokół żadnego tematu. Październikowa wystawa ma być miejscem spotkania lokalnego środowiska artystycznego i mieszkańców Krakowa. To działanie o charakterze kampanii społecznej mające wpływać na widoczność sztuki wizualnej w mieście i ułatwiać komunikację twórców z odbiorcami.

Krakowski Salon Sztuki
Organizatorzy:  Krakowskie Biuro Festiwalowe, Fundacja Artyści Innowacja Teoria (F.A.I.T.)
Zgłoszenia do 1 lipca 2018 roku

Komentarze wyłączone.