Wakacje w Muzeum Narodowym w Gdańsku

Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza na aktywne spędzenie tegorocznych wakacji. Spacery, warsztaty, lekcje muzealne i inne wydarzenia przygotowały dla uczestników: Oddział Sztuki Dawnej, Oddział Etnografii oraz Muzeum Hymnu Narodowego.

Wakacje w Muzeum Narodowym w Gdańsku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wakacje w Muzeum Narodowym w Gdańsku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Oddział Etnografii proponuje na wakacje rodzinne spacery po Gdańsku z przewodnikiem NIEMAPA, który w zabawny i atrakcyjny graficznie sposób pokazuje ciekawe miejsca, architekturę, kulturę i przyrodę Gdańska. W ramach wystawy Odkryj Gdańsk odbędzie się seria wakacyjnych działań edukacyjnych prowadzonych przez gdańskie instytucje kulturalne.
W ogrodzie Oddziału Etnografii trwa już Letni Jarmark Etnograficzny. To spotkania ze sztuką ludową, rękodziełem i folklorem Pomorza. W weekendy wielokulturowe  Etno Multi Kulti zaprezentuje regionalną twórczość Kaszub, Kociewia, Powiśla i Żuław. W każdy piątek w ETNOMATOGRAFIE  planowane są projekcje filmów o tematyce podróżniczej.

W Oddziale Sztuki Dawnej przygotowano zabawy twórcze w ramach cyklu Sztuka na leżakach. Na terenie zielonym przylegającym do budynku franciszkańskiego klasztoru warto posłuchać muzealnych opowieści grozy albo uczestniczyć w zabawach sprzed kilku wieków. W Muzealnej Strefie Twórczej będzie się można przekonać, czy pejzaże i krajobrazy namalowane przez artystów wiele lat temu  uda się odtworzyć w formacie 3D.

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie zaprasza dzieci na zajęcia poświęcone historii polskiego hymnu narodowego i jego twórcy – Józefowi Wybickiemu.

Więcej informacji o wydarzeniu i szczegółowy program znajduje się na oficjalnej stronie organizatora.

Wakacje w Muzeum Narodowym w Gdańsku
czerwiec-sierpień 2018 rok
Muzeum Narodowe w Gdańsku

Komentarze wyłączone.