Startuje 13. Brave Festival we Wrocławiu

Tegoroczna 13. edycja Brave Festival potrwa od 13 do 22 lipca. Festiwal otworzą wirtuozi skrzypiec, kontrabasów, wiolonczeli i altówek – dawniej filharmonicy m.in. w Aleppo i Damaszku, dziś uchodźcy w krajach Europy Zachodniej.

13. Brave Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

13. Brave Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na Brave Festival wystąpi SEPO (Syrian Expat Philharmonic Orchestra) to jedyna w Europie orkiestra symfoniczna złożona z syryjskich filharmoników. Zostanie również zaprezentowany spektakl Requiem dla Alcaraván Lukasa Avendano, przedstawiciela trzeciej płci – kobiecych mężczyzn z meksykańskiego regionu Oaxaca. Artyści Albino Revolution Cultural Troupe zagrają na tanzańskich bębnach kinganga, djembe oraz ngoma i zaśpiewają pieśni tradycyjne oraz własne. Z pasją i ekspresyjnie opowiedzą o koszmarnym losie albinosów w tym kraju.

Będzie można usłyszeć też pieśni protestu i oporu z Kolumbii, w wykonaniu Los Paveros Por La Tierra, walczących o swoją ziemię z wielkimi koncernami i posiadaczami ziemskimi.

Na Brave Festival dotykamy rzeczywistego, różnorodnego świata, z namiętnościami, problemami, niedoskonałościami, ale za to nieuproszczonego, niewygładzonego i brzmiącego autentycznym głosem. To esencja festiwalu – podkreśla Grzegorz Bral, reżyser i inicjator festiwalu.

Nie zabraknie wydarzeń dla miłośników tańca. ILL-Abilities, międzynarodowa grupa b-boyów, czyli tancerzy breakdance, pokaże, jak fenomenalne możliwości ma ludzkie ciało – niezwykłe jest to, że każdy z nich jest niepełnosprawny. Wydarzeniem będzie też zakończenie festiwalu. Wystąpi Ghetto Classics, młoda orkiestra symfoniczna ze slumsów Nairobi. Z kenijskimi muzykami zagra Radzimir Dębski (Jimek) oraz instrumentaliści NFM Filharmonia Wrocławska wspólnie wykonają m.in. utwór polskiego kompozytora Historia Hip Hopu.

13. Brave Festival
Od 13 do 22 lipca 2018 roku
Organizator: Stowarzyszenie Kultury Teatralnej „Pieśń Kozła”

Komentarze wyłączone.