Ławki flizowane, czyli dizajn po krakosku

Płyty, flizy czy kafelki? Muzeum Narodowe w Krakowie i MaxFliz zapraszają na wystawę i cykl imprez o polskim designie łazienkowym.

„Ławki flizowane, czyli dizajn po krakosku”, Muzeum Narodowe w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ławki flizowane, czyli dizajn po krakosku”, Muzeum Narodowe w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

ŁAWKI FLIZOWANE, czyli DIZAJN PO KRAKOSKU! to warsztaty podczas których powstaną filizowane ławki dla Muzeum Narodowego. Przy wykorzystaniu techniki łamanej mozaiki z płytek ceramicznych, znanej między innymi z parku Güell w Barcelonie, zostaną stworzone ławy, które staną przy wejściu do budynku głównego Muzeum. W układaniu mozaiki będą uczestniczyć studenckie ekipy czterech krakowskich szkół artystycznych, architekci, walcząc równocześnie w konkursie na najlepszy projekt i realizację. W akcji znajdzie się również miejsce dla chętnych pasjonatów.

Organizatorzy akcji – Muzeum Narodowe w Krakowie oraz MAX FLIZ zapraszają wszystkich chętnych. Aby mieć udział w stworzeniu ławek, wystarczy pojawić się na placu przed Muzeum, na rogu alei A.Mickiewicza i 3 Maja, w sobotę, 23. czerwca po południu. Warsztaty rozpoczynają się o 13.30, a zakończą się, gdy cała mozaika zostanie ułożona, ale nie później niż o godzinie 18. Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu firmy WIM – producenta płyt budowlanych WIM Platte, z których powstaną ławki oraz producentów płytek ceramicznych – Grespania i Atlas Concorde.

Ławki flizowane, czyli dizajn po krakosku
23 czerwca 2018 roku
Muzeum Narodowe w Krakowie

Komentarze wyłączone.