Konkurs Interpretacje Grechuta Festival Świnoujście 2018

Otwarte dla publiczności przesłuchania konkursowe odbywać się będą w Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. Najlepsi wystąpią podczas Markowej Gali i zawalczą o nagrodę Bursztynowe Serce Szczerozłote, którą w głosowaniu przyzna publiczność. Termin nadsyłania konkursowych zgłoszeń upływa 10 lipca.

Marek Grechuta, fot. Marek Karewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marek Grechuta, fot. Marek Karewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po kilku latach przerwy do Świnoujścia wraca, organizowany od roku 2007 w Krakowie, prestiżowy Konkurs Interpretacje Grechuta Festival Świnoujście 2018. To kolejne nawiązanie do kariery patrona festiwalu, który debiutował w 1968 roku właśnie w Świnoujściu, na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA.

Marek Grechuta był artystą wszechstronnym, nie tylko wokalistą, autorem tekstów, kompozytorem, ale także aktorem, poetą, malarzem, a także (z wykształcenia) architektem. Stąd Festiwal Jego imienia, musi mieć charakter interdyscyplinarny. Zatem Grechuta Festival – Świnoujście to interdyscyplinarny korowód sztuk, a jednocześnie znak pamięci wybitnego artysty. Czwarta edycja festiwalu Jego imienia odbędzie się między 29 lipca a 3 sierpnia. Pełny program zostanie zaprezentowany 25 czerwca.

Więcej informacji o konkursie znajdują się na stronach internetowych Grechuta Festival Świnoujście.

Konkurs Interpretacje Grechuta Festival Świnoujście 2018
Termin nadsyłania zgłoszeń: 10 lipca
Festiwal: od 29 lipca do 3 sierpnia 2018 roku
Fundacja Korowód im. Marka Grechuty

Komentarze wyłączone.