• 2018-06-22

Koncerty Drogi wolności i Siła kobiet z okazji 100-lecia niepodległości

Końcówka czerwca to początek cyklu pikników dzielnicowych, podczas których lubelscy artyści przypomną mieszkańcom znaczenie naszego regionu dla odzyskania wolności. Koncerty odbędą się w sześciu dzielnicach Lublina, a ich zwieńczeniem będzie wielki koncert czterech gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Koncerty: „Drogi wolności”, „Siła kobiet” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncerty: „Drogi wolności”, „Siła kobiet” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Imprezy dzielnicowe zlokalizowane blisko mieszkańców przypomną, jak ważne w skali kraju były lubelskie wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości, zwłaszcza Lubelski Lipiec ’80. Dlatego podczas koncertów będzie można usłyszeć piosenki kojarzące się z wolnością, m.in. z repertuaru Chłopców z Placu Broni, Perfectu czy Lady Pank. Nie zabraknie utworów ściśle powiązanych z Lubelszczyzną, m.in. napisany specjalnie na tę okazję przez Jana Kondraka Gen wolności.

Na scenie pojawią się Lubelska Federacja Bardów, Tomasz Momot, Łukasz Jemioła i muzycy zespołu Chonabibe. Każdy piknik zakończy film Volta w reżyserii Juliusza Machulskiego. Pierwsza impreza już 29 czerwca na Czechowie, kolejne na Kalinowszczyźnie, Kośminku, Felinie, Porębie i LSM.

Finałowy koncert na pl. Zamkowym pt. Siła kobiet to występ czterech gwiazd polskiej estrady: Kayah, Nosowskiej, Brodki i Pauliny Przybysz. Na repertuar koncertu złożą się utwory, które przez sto lat towarzyszyły polskiej drodze do niepodległości. Artystki sięgną także do swoich największych przebojów, takich jak Supermenka w wykonaniu Kayah, która dla wielu kobiet jest nieformalnym hymnem.

Drogi wolności i Siła kobiet
Koncerty: od 29 czerwca do 20 lipca 2018
Koncert finałowy: 21 lipca 2018
Centrum Kultury w Lublinie

Komentarze wyłączone.