• 2018-06-22

Cztery żywioły – spektakl akrobatyczny we Wrocławiu

Wrocławska Fontanna Multimedialna i Teatr Ocelot zapraszają w lipcu na pokazy akrobatyczne spektaklu – Cztery Żywioły. Widowisko zainspirowane siłami natury  możecie zobaczyć 11 i 14 oraz 16 i 21 lipca na Pergoli we Wrocławiu.

„Cztery żywioły”, reż. Beata Zając, fot. Bartek Sadowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Cztery żywioły”, reż. Beata Zając, fot. Bartek Sadowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

To pierwsze tego typu wrocławskie przedsięwzięcie, które połączy pokaz fontanny multimedialnej z muzyką i ze sztuką ludzkiego ruchu , tańca, akrobatyki. Ujarzmienia tytułowych czterech żywiołów podjęli się artyści Teatru Ocelot z Legnicy pod opieką dyrektor artystycznej – Beaty Zając. Tłem dla występów akrobatów będzie jeden z pokazów specjalnych Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej:

Myślimy o fontannie w bardzo szerokim kontekście i chcemy pokazywać jej nowe oblicza, dlatego w tym sezonie oprócz standardowych pokazów zaprosimy widzów także na specjalne akrobatyczne widowiska, które pokażą nowe możliwości tego miejsca. Cieszymy się, że mamy okazję współpracować przy tak oryginalnym przedsięwzięciu z bardzo utalentowanym zespołem artystów – mówi Andrzej Baworowski, Prezes Zarządu Hali Stulecia.

„Cztery żywioły”, reż. Beata Zając (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Cztery żywioły”, reż. Beata Zając (źródło: materiały prasowe organizatora)

Teatr Ocelot został stworzony przez Bogdana Zająca – trzykrotnego Mistrza Świata w akrobatyce sportowej, artystę Cirque du Soleil, trenera i konsultanta akrobatycznego największych produkcji Franco Dragone i Cirque du Soleil. Bogdan Zając od lat przygotowuje do występów podopiecznych teatru, dzięki czemu Teatr Ocelot realizuje widowiska na najwyższym poziomie, zapewniając widzom na całym świecie niezapomniane emocje. Artyści występowali m. in.: na ceremonii przekazania Polsce Prezydencji Rady Unii Europejskiej oraz na III Międzynarodowym Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego – poziom 320.

Cztery Żywioły, reż. Beata Zając
Pokazy: 11 i 14 oraz 16 i 21 lipca, godz. 21.30 i 22.30
Pergola przy Hali Stulecia we Wrocławiu

Komentarze wyłączone.