Koncert grupy The Hevreh Ensemble

30 czerwca za sprawą nowojorskiej grupy The Hevreh Ensemble Galeria Labirynt wypełni się niezwykłą muzyką, która łączy w sobie całe bogactwo dźwięków. Koncertowi towarzyszyć będzie pokaz zdjęć fotografki Loli Kantor.

The Hevreh Ensemble (źródło: materiały prasowe organizatora)

The Hevreh Ensemble (źródło: materiały prasowe organizatora)

Twórczość The Hevreh Ensamble inspirowana jest duchowością żydowską. Członkowie i członkinie grupy odwołują się do wartości związanych z tolerancją religijną i etniczną oraz z równowagą w naturze. Koncertowi w Galerii Labirynt towarzyszył będzie pokaz fotografii z książki Loli Kantor:  Beyond the Forest – Jewish Presence in Eastern Europe 2004-2012. Utwory The Hevreh Ensamble podkreślają uniwersalny charakter wielkich wyzwań i wstrząsających wydarzeń, których doświadczały i nadal doświadczają społeczności w wielu kulturach.

Loli Kantor jest amerykańsko–izraelską fotografką, której twórczość koncentruje się na pamięci własnej, zbiorowej i kulturowej. W 2004 r. artystka, będąca córką polskich Żydów ocalałych z Holokaustu (jej matka pochodzi z Bochni, a ojciec z Częstochowy), podjęła temat żydowskiej obecności oraz jej braku w Europie Wschodniej. Prace Kantor były wielokrotnie nagradzane i znajdują się w kolekcjach m.in.: Muzeum Sztuk Pięknych w Houston, Muzeum Narodowego we Lwowie, Harry Ransom Center zlokalizowanego w University of Texas w Austin oraz w Muzeum Fotografii w Chinach.

The Hevreh Ensemble
30 czerwca 2018 roku, godz. 19.00
Galeria Labirynt w Lublinie

Komentarze wyłączone.

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR