• 2018-06-21

Kino letnie w MOCAK-u

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie zaprasza na letnie pokazy filmowe pod hasłem — Ojczyzna w sztuce. Projekcje odbywają się  w piątki o godzinie 21 w podcieniach MOCAK-u od 29 czerwca do 31 sierpnia.

„Imigranci”, reż. Jacques Audiard (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Imigranci”, reż. Jacques Audiard (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wśród prezentowanych filmów będziecie mieli okazję zobaczyć m.in.  Imigrantów Jacques’a Audiarda – zdobywcę Złotej Palmy w Cannes w 2015  roku, Pogorzelisko Denisa Villeneuve z 2010 roku oraz Egzamin Cristiana Munngiu z 2016 roku.

Temat ojczyzny jest obecny w kinie od samych jego początków, choć przez twórców filmowych był traktowany różnie, w zależności od potrzeb – najczęściej w służbie bieżącej polityki i nastrojów społecznych. Tegoroczny program Kina letniego towarzyszącego wystawie Ojczyzna w sztuce proponuje inne spojrzenie na tę tematykę. Prezentowane filmy ukazują starcia jednostki z różnymi ojczyznami – zarówno małymi (dom, rodzina, związek), jak i dużymi (instytucja, historia, społeczeństwo). To właśnie w tych prywatnych, ukazywanych przez reżyserów zmaganiach z pojęciem ojczyzny formułują się rzeczywiste, o wiele bliższe życiu i codzienności definicje. Pierwsza projekcja odbędzie się 29 czerwca.

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie Organizatora.

Kino Letnie w MOCAK-u
Od 29 czerwca do 31 sierpnia
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

Komentarze wyłączone.