• 2018-06-20

Spektakl dla turystów

Komuna// Warszawa zaprasza 21 czerwca na premierę Spektaklu dla turystów w reżyserii Wojtka Ziemilskiego i choreografii Marii Stokłosy.

„Spektakl dla turystów”, reż. Wojtek Ziemilski, chor. Maria Stokłosa (źródło: materiały prasowe teatru)

„Spektakl dla turystów”, reż. Wojtek Ziemilski, chor. Maria Stokłosa (źródło: materiały prasowe teatru)

Spektakl oparty na oryginalnej choreografii Marii Stokłosy, za każdym razem improwizowanej na nowo. Spektakl dla turystów dąży do niemożliwego – do przeprowadzenia publiczności przez wszystko, co składa się na ruch ludzkiego ciała – osobowość, biografię, filozofię, historię. To, co nieznane, stanie się znajomym, taniec przemówi, tradycje scaleją na nowo.

Jej taniec jest jak cukierek. To tak, jak kiedy idziesz do babci i babcia daje ci cukierka. I bierzesz tego cukierka, i jest słodki. I wcale nie chcesz o tym mówić. Nie chcesz wiedzieć z czego się składa, ani czy jest rakotwórczy. Babcia mówi: „Mam cukierka, chcesz?”. A ty na to: „Chcę!” I go zjadasz, i jest słodki. Całe ciało ci się trzęsie ze słodkiej rozkoszy. Przeżywasz krótką chwilę spełnienia. Odrobinę wspaniałości. I właśnie to jest twoje najpełniejsze doświadczenie.

Projekt powstał w ramach projektu Przed wojną / Wojna / Po wojnie Komuny// Warszawa oraz National Reconciliation Slovensko mladinsko gledališče z Lublany.

Realizatorzy:

Tekst: Wojtek Ziemilski
Reżyseria: Wojtek Ziemilski
Choreografia: Maria Stokłosa
Dramaturgia: Sodja Zupanc Lotker
Asystentka reżysera: Alicja Balcerak
Projekt kostiumów: Slavica Janošević
Projekt świateł: Wojtek Ziemilski, współpraca: Karolina Gębska

Występują: Maria Stokłosa, Damjana Černe, Primož Bezjak

Wojtek Ziemilski, Spektakl dla turystów
Premiera: 21 czerwca 2018 roku, godz. 19.00
Komuna// Warszawa
Warszawa, ul. Lubelska 30/32

Komentarze wyłączone.