• 2018-06-20

Ava. W poszukiwaniu zmysłowości

Od 29 czerwca w kinach jeden z najgłośniejszych i najmocniejszych debiutów ostatnich lat. Nagrodzona na festiwalu w Cannes Ava Léi Mysius to zmysłowa opowieść o pierwszej miłości, narodzinach pożądania i przebudzenia seksualnego. Film, który widzowie polecają widzom.

„Ava”, reż. Léa Mysius (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Ava”, reż. Léa Mysius (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Ava, oparta na kanwie osobistych doświadczeń bohaterki to opowieść o młodej dziewczynie, w której dojrzewa bunt. Ava spędza wakacje z matką nad Atlantykiem. Senną atmosferę niespodziewanie przerywa wiadomość o tajemniczej chorobie, która, być może, jest wytworem jej fantazji. Czas, który pozostał do końca wakacji postanawia uczynić niepowtarzalnym. Poznany na plaży tajemniczy chłopak staje się częścią nowego świata bohaterki, która odważnie podąży za swoimi pragnieniami.

Scenariusz do filmu powstał na ostatnim roku studiów reżyserki:

Zainspirowała mnie wizja wychudzonego, dziwnego, czarnego psa, który biegnie po plaży pełnej ciał, wrzasków, gdzie unosi się zapach kremu do opalania. Pies staje się tu swego rodzaju przewodnikiem pośród ludzi i miejsc. To w nim spotyka się to, co sztuczne z tym, co naturalne, realizm i fikcja. Pies towarzyszy Avie w jej podróży w poszukiwaniu zmysłowości i seksualności. To on zaprowadzi ją do Juana. Młoda dziewczyna, zainteresowana najpierw osobliwym psem – przewodnikiem, w końcu zainteresuje się jego panem. Przejdzie od dzieciństwa do dorosłości.

Ava w kinach już od 29 czerwca!

Ava, reż. Léa Mysius
Premiera: 29 czerwca
Gutek Film

Komentarze wyłączone.