• 2018-06-19

Letnia odsłona WROsound

Za nami 10. edycja WROsoundu, tym razem w letniej odsłonie. Miasto zyskało festiwal w schemacie open air, a Strefa Kultury Wrocław nową przestrzeń do organizowania koncertów.

10. WROsound, fot. S. Milewska (źródło: dzięki uprzejmości autorki)

10. WROsound, fot. S. Milewska (źródło: dzięki uprzejmości autorki)

Podwórkowa edycja sprawdziła się w stu procentach, o czym świadczą tłumy na koncertach oraz komentarze samych artystów. Składy PRO8L3M i Mordor Muzik dziękowały ze sceny za możliwość zagrania koncertu w tak oryginalnym miejscu. EABS wraz z Tenderloniousem zaczarowali publiczność pierwszego dnia festiwalu i tylko zaostrzyli apetyty na premierę swojej nowej płyty Slavic Spirits, która ukaże się jesienią. Entuzjazm wzbudził też 67,5 Minut Projekt – dynamiczny skład Macio Moretti, Jan Młynarski i Piotr Zabrodzki, który dosłownie zagrał na podwórku, rezygnując z wejścia na scenę.

Po raz kolejny sprawdziła się też przestrzeń plenerowa na Placu Społecznym (debiutująca na tegorocznym Jazzie nad Odrą). Współpraca z lokalnymi DJ-ami (Seb & Rodrigezz), Gastro Nockami oraz Rap Szaletem zaowocowała niesamowitą frekwencją – w ciągu dwóch dni przez strefę przewinęło się kilka tysięcy osób. Dobrze podana muzyka i dobrze podane jedzenie na świeżym powietrzu idealnie uzupełniły festiwalowy program.

Zeszłoroczny zmiana – która zakłada obecność wrocławskiego kuratora proponującego program koncertów – również odświeżyła koncept festiwalu. Dziewiątej edycji ton nadawał Marcin Cichy z duetu Skalpel, tym razem EABS nie bojąc się muzycznej fuzji, zaproponowali wrocławianom bogate połączenie jazzu, hip-hopu i elektroniki, które natychmiast znalazło swoich odbiorców. Oficjalnie WROsound będzie kontynuował swoją działalność już jako letni festiwal i z pewnością poszerzał ofertę muzyczną, która każdej edycji będzie ekscytować tak samo, ze względu na coroczną zmianę kuratora.

PRO8L3M, fot. Oliwia Papatamasis (źródło: materiały prasowe organizatora)

PRO8L3M, fot. Oliwia Papatamasis (źródło: materiały prasowe organizatora)

10. WROsound
15, 16 czerwca 2018 roku
Wrocław

Komentarze wyłączone.