Dogman Matteo Garrone – polska premiera na 18. MFF Nowe Horyzonty

Dogman Matteo Garrone to jeden z najlepszych filmów tegorocznego Konkursu Głównego w Cannes, z wybitną kreacją Marcello Fonte, za którą otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Aktora.

„Dogman” reż. M. Garrone (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Dogman” reż. M. Garrone (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Film będzie miał swoją polską premierę na 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty, który odbędzie się w dniach od 26 lipca do 5 sierpnia we Wrocławiu.

Mistrz włoskiego kina Matteo Garrone (m.in. Gomorra, Pentameron) tym razem przenosi nas na mroczne i naturalistyczne, a jednocześnie prawie baśniowe przedmieścia Rzymu, by opowiedzieć historię trzydziestoparoletniego, wiecznie uśmiechniętego Marcello, który stara się być miły dla wszystkich i nikomu nie zrobić krzywdy. Nad życie kocha swoją córeczkę i psy, którymi opiekuje się z niesamowitą czułością. Prowadzi salon dla czworonogów, gdzie często wpada przypominający rottweilera agresywny, naćpany osiłek Simone. „Przyjaciel” wymusza na niepozornym Marcellu kolejne przysługi, a Garrone obserwuje, jak ślepa – psia – lojalność nieuchronnie eskaluje frustrację i przemoc.

Pewnie byłaby to historia ciężkiego kalibru, gdyby nie rozbrajający Fonte, wnoszący do filmu szczerość, bezpretensjonalność i naturalny komizm, które czynią z jego Marcello postać głęboko ludzką, łączącą sprzeczności – co pozwala postawić Garrone kluczowe pytania o nieodgadnione źródła ludzkiej natury.

Dogman Matteo Garrone – polska premiera na 18. MFF Nowe Horyzonty
Premiera na MFF Nowe Horyzonty
Film trafi do kin: 14 września 2018 roku
Dystrybutor M2Films

Komentarze wyłączone.