Już w piątek Big Book Festival 2018

Od piątkowego do niedzielnego wieczora (22–24 czerwca) potrwa szósta edycja jednego z najbardziej nowatorskich i pomysłowych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Pod hasłem EKSPEDYCJA. Zapomnij o granicach na Big Book Festival odbędzie się 6o spotkań: rozmów z pisarzami z 20 krajów, widowisk, happeningów, akcji i dyskusji.

Annie Proulx, „Drwale”, Wydawnictwo Czwarta Strona (źródło: materiały prasowe organizatora)

Annie Proulx, „Drwale”, Wydawnictwo Czwarta Strona (źródło: materiały prasowe organizatora)

Program wydarzenia zbudowany został wokół kategorii: Zadziwienie, Wzruszenie, Beztroska, Zachwyt, Ekscytacja. Wśród autorów pojawią się m. in.: Annie Proulx, Antonio Muñoz Molina oraz Bea Uusma. A wśród największych wydarzeń: spektakl Mam na imię kobieta, masowa Joga z książką, dobroczynna wspinaczka ściankowa pisarzy i himalaistów – Lekcja odpadania, instalacje pozwalające przenieść się w kosmos i na biegun północy oraz stand-up literacki Świat według Dulskich.

„To będzie festiwal porywający umysłowo i uczuciowo. Pokażemy, że literatura może być intensywnym doznaniem” – mówią Anna Król i Paulina Wilk z Fundacji Kultura nie boli, po raz szósty organizujące międzynarodowy Duży Festiwal Czytania.

Pełny program wydarzenia dostępny jest na oficjalnej stronie Organizatora.

Big Book Festival 2018
Od 22 do 24 czerwca 2018 roku
Warszawa

Komentarze wyłączone.