• 2018-06-14

Zakończenie 73. sezonu artystycznego w Filharmonii Krakowskiej

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zamyka 73. sezon artystyczny swojej działalności. 15 i 16 czerwca na estradzie zaprezentują się Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej, które poprowadzi szef artystyczny instytucji – Charles Olivieri-Munroe. W programie koncertów dzieła Johanna Sebastiana Bacha, Igora Strawińskiego oraz Leonarda Bernsteina – w setną rocznicę urodzin kompozytora.

Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej, fot. K. Kalinowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej, fot. K. Kalinowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

W repertuarze koncertów wieńczących sezon znajdują się aż dwa Bachowskie dzieła rozpisane na wielką orkiestrę symfoniczną – Toccata i fuga d-moll BWV 565 w wybitnej aranżacji Leopolda Stokowskiego oraz Chaconne z Partity d-moll na skrzypce solo, zorkiestrowana przez Joachima Raffa. Obok Bacha pojawią się ponadto kompozytorzy „zapisani w panteonie dwudziestowiecznych twórców, którzy zmienili smak publiczności” (Małgorzata Janicka-Słysz)– Igor Strawiński i Leonard Bernstein.

Publiczność będzie miała okazję usłyszeć poruszającą symfonię chóralną Strawińskiego zwaną Symfonią psalmów – utwór skomponowany w 1930 roku na uroczystość 50-lecia Bostońskiej Orkiestry Symfonicznej i tematycznie skoncentrowany na głównych wartościach, jakimi są wiara, nadzieja i miłość. Odwołanie do fundamentu wiary odnaleźć można także w Chichester Psalms Leonarda Bernsteina, który swoje dzieło osadził starotestamentowych Psalmach Dawida. Dzieło napisane w 1965 roku na zamówienie festiwalu organizowanego między innymi przez Katedrę w Chichester w Anglii i prawykonane w Nowym Jorku, będzie ostatnim wykonanym w ramach bieżącego sezonu.

Zakończenie 73. sezonu artystycznego w Filharmonii Krakowskiej
Koncerty: 15 i 16 czerwca 2018 roku, godz. 19.30, 18.00
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

Komentarze wyłączone.

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR