• 2018-06-13

Lekcja dizajnu

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy Lekcja dizajnu – polskie projekty tworzone z myślą o dzieciach, który odbędzie się 21 czerwca.

„Lekcja dizajnu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Lekcja dizajnu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Lekcja dizajnu to rezultat dotychczasowych działań i nasz subiektywny przegląd polskich marek, które tworzą z myślą o dzieciach. To także doskonała okazja do spotkania i konfrontacji świata najmłodszych, gdzie króluje nieograniczona wyobraźnia, ze światem projektantów kierujących się przede wszystkim logiką. Twórcy, których produkty prezentujemy na wystawie to zazwyczaj małe, rodzinne lub jednoosobowe firmy. Ich członkowie kultywują rzemieślnicze tradycje i przekazują doświadczenia z pokolenia na pokolenie, co przekłada się na jakość wyrobów.

Rodzice przyzwyczajeni do schematów – różowy dla dziewczynek, niebieski dla chłopców – często zapominają, że to oni sami mają wpływ na wybory i kształtowanie gustów swoich pociech. Poprzez dokonywanie świadomych wyborów konsumenckich i podejmowanie odpowiedzialnych decyzji stają się bowiem wzorem dla najmłodszych. Naprzeciw rodzicom wychodzą polskie marki, produkując krótkie serie przedmiotów tworzonych ręcznie. Charakteryzuje je dbałość o szczegóły i jakość, która przeważa nad masową produkcją. Na wystawie prezentujemy różnorodną ofertę polskich projektantów – meble, elementy wyposażenia wnętrz, dekoracje, książki, zabawki i ubrania. Stąd też podział ekspozycji na cztery działy: Czytelnię, Plac Zabaw, Młodą Modę i Pokój Dziecka. Premiera wystawy odbyła się w Instytucie Dizajnu w Kielcach we wrześniu 2016.

Uczestnicy:  Aleksandra Richert, Bajo, Bastama, Beza Projekt, Czerwony Konik, Dwie Siostry, Echa Leśne, FAM FARA, First Baby Shoes, Hokus – Pokus, Joanna Lisiecka, Joanna Rusin, Kółko Krzyżyk, LemonKid, Ładne Halo, Minimetry, Miuki, Muchomor, Nogistonogi, Olga Szymańska, Pan tu nie stał, Pani Jurek, Planeco, POOREX, Ringo, Sznur Wiór, Śnimisie, Tiku tiku, UAU Project dla Brambla, Wooden Story, Wytwórnia, Zuzu Toys

Lekcja dizajnu
Kuratorki: Aleksandra Banaś, Joanna Kurkiewicz
Współpraca: Instytut Designu w Kielcach
Wystawa czynna od 21 czerwca do 29 lipca 2018 roku
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie

Komentarze wyłączone.

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR