Kiedy najlepiej wybrać się na upragniony urlop?

Marząc cały rok o wakacjach często zapominamy, że w różnych rejonach świata panuje, zupełnie odmienny od naszego, klimat. Dlatego, wybierając się na drugi koniec świata, warto sprawdzić czy kusząca cena wycieczki nie wynika z faktu, że prawdopodobieństwo utrafienia brzydkiej pogody jest znacznie większe. Dowiedz się, w jakich miesiącach planować swój urlop.

źródło: materiały reklamodawcy

źródło: materiały reklamodawcy

Tajlandia, Sri Lanka, Indie

Zima to najlepszy czas by spędzić urlop na Sri Lance, Tajlandii czy w Indiach. Optymalny czas do zwiedzania i delektowania się urlopem w Azji południowo-wschodniej to okres między listopadem a kwietniem. Wówczas mamy pewność, że trafimy na piękną i słoneczną pogodę. Z kolei okres przypadający na nasze wakacje (czerwiec – wrzesień) to, mimo najlepszych promocyjnych ofert biur podróży czy linii lotniczych, nie najlepszy moment na zwiedzenia tego regionu. Panuje tu wówczas pora monsumowa – czyli może się zdarzyć i tak, że całe dwa tygodnie urlopu spędzimy w pokoju hotelowym.

Dominikana

Podobnie jak na wyprawę do Azji, tak i na tropikalną Dominikanę warto udać się zimą. Okres od grudnia do marca to najlepszy czas na spędzenie urlopu na tej wyspie. Temperatury są wysokie, ale za to zyskujemy pewność, że pogoda nie ulegnie gwałtownemu pogorszeniu – a tak się często dzieje w okresie szczytu polskiego sezonu urlopowego (czerwiec – wrzesień). W tym czasie, Dominikanę mogą nawiedzać huragany i bardzo silne opady deszczu.

Bali

Ten istny raj na ziemi możemy śmiało odwiedzać cały rok. Jeśli jednak chcemy podziwiać przepiękną roślinność, to najlepiej wybrać się między listopadem a marcem – fauna i flora wygląda wówczas niesamowicie, choć  ale możemy się spodziewać częstszych przelotnych opadów deszczu. Pora sucha przypada tu na okres między kwietniem a październikiem.

Brazylia

Ameryka Południowa to również całoroczny kierunek urlopowiczów. Okres między listopadem a marcem to w Brazylii pora sucha, dlatego też przez większość czasu będzie wówczas świecić słońce. Jeżeli pragniesz jednak odrobiny chłodu, polecamy podróż między czerwcem a sierpniem – chłodu czyli temperatur zbliżonych do tych, które występują latem w Polsce.

Chorwacja, Grecja, Bułgaria

Wybierając się do krajów europejskich mamy pewność, że sezon urlopowy pokrywa się z wakacjami w naszym kraju. Ponieważ jednak w tym czasie w Grecji, Chorwacji czy Bułgarii panuje szczyt sezonu, musimy liczyć się niestety z mocno zatłoczonymi plażami. Dlatego w te rejony warto wybrać się w okresie maj-czerwiec lub we wrześniu. Także i temperatury będą w tym czasie mniej uciążliwe.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jeżeli planujesz wybrać się na urlop na drugi koniec świata, warto to zrobić z dobrym i renomowanym biurem podróży, które doradzi kiedy najlepiej wybrać się na urlop do interesującego cię regionu. Wejdź zatem na stronę https://dreamtours.pl/ i sprawdź gdzie możesz spędzić niezapomniany urlop.

Komentarze wyłączone.