Czy może Pani sprawdzić, czy sny nie zaplątały mi się we włosach?

Bałtycka Galeria Sztuki Wspołczesnej zaprasza na wystawę zbiorową polskich artystek, czerpiących swe inspiracje z myślenia magicznego. Już od 7 lipca w Słupsku.

Alex Urban „Hulajnoga” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Alex Urban „Hulajnoga” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Czy może Pani sprawdzić, czy sny nie zaplątały mi się we włosach? jest próbą uchwycenia coraz wyraźniejszej tendencji w sztuce polskich artystek, polegającej na sięganiu po historie, motywy, wątki charakterystyczne dla tzw. myślenia magicznego.

Twórczość zaproszonych artystek: Basi Bańdy, Magdaleny Moskwy, Małgorzaty Malwiny Niespodziewanej, Alex Urban czy Erwiny Ziomkowskiej jest pełna fantastycznych postaci, które kultura usytuowała na granicy jawy i snu- duch, zjaw, wampirów. Celem wystawy jest wychwycenie tych ulotnych narracji i próba odpowiedzi na pytanie, co owe widmowe postaci mówią nam o naszej współczesności? Jakie wyzwanie niosą dawne legendy, podania, baśnie dla nas obecnie?

Jednocześnie sama wystawa ma być niejako próbą stworzenia opowieści, w której niezwykle istotny będzie lokalny kontekst – historia Baszty Czarownic, czy uroczysko znajdujące się w Ustce.

Czy może Pani sprawdzić, czy sny nie zaplątały mi się we włosach?
Od 7 lipca do 30 września 2018 roku
Kuratorka: Marta Kudelska
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

Komentarze wyłączone.