Apocalyptica na wROCK for Freedom 2018

Tradycyjnie już ostatni weekend wakacji we Wrocławiu zarezerwowany jest na koncerty z cyklu wROCK for Freedom – Legendy Rocka, które odbywają się w zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się dolnośląska Solidarność.

Apocalyptica (źródło: materiały prasowe organizatora)

Apocalyptica (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od samego powstania Apocalyptiki ten uzbrojony w wiolonczele zespół coraz to na nowo i w zupełnie bezprecedensowy sposób wytycza granice pomiędzy rockiem, metalem i muzyką klasyczną.

Niewielu zespołom udało się uchwycić ducha przekornego indywidualizmu tak dobrze, jak fińskim tytanom z Apocalyptiki. Czterech wirtuozów z helsińskiej Akademii Sibeliusa założyło zespół w 1993 roku i już trzy lata później fiński kwartet był na ustach całego świata.

Wydany w 1996 roku album Plays Metallica By FourCellos, zawierający utwory legendarnej Metalliki w aranżacji na wiolonczele, okazał się prawdziwą sensacją. Zespół z niebywałą swobodą poszerzył granice świata heavy metalu i od tamtej pory regularnie wyprzedaje sale koncertowe. Dwa lata po debiucie Finowie wydali znakomitą płytę Inquisition Symphony, który oprócz coverów Sepultury, Faith No More i Pantery zawierała własne kompozycje zespołu.

Na wROCK for Freedom – Legendy Rocka wystąpi również grupa Luxtorpeda i Illusion.

Apocalyptica. wROCK for Freedom – Legendy Rocka
31 sierpnia 2018 roku
Centrum Historii Zajezdnia
Wrocław, ul. Grabiszyńska 184

Dodaj komentarz