Retro-klaps odczaruje szkolne lektury!

Angelika Borchmann wraz z Mateuszem Dettlaff stworzyli niedawno projekt Retro-Klaps polegający na adaptacji lektur w limicie czasowym do 30 minut.

Plakat „Kamizelki”, reż. Mateusz Dettlaff (źródło: materiały prasowe)

Plakat „Kamizelki”, reż. Mateusz Dettlaff (źródło: materiały prasowe)

Projekt Retro-Klaps ma na celu wskrzeszenie powieści znanych autorów i tchnięcie w nie świeżego, młodego spojrzenia.

Robimy ten projekt aby wskrzesić (…) ich, zachęcając filmem do odświeżenia sobie ich dzieł literackich i odmienienia wizerunku słowa „Lektura Szkolna”. Chcemy pokazać, że warto sięgać po starsze dzieła bo są wielowymiarowe i zawierają w sobie mnóstwo pięknych scen, przy czym wierzymy, że naszą małą misją jest przypomnienie o tym właśnie dzisiaj, w zalewie paradokumentów i innych filmów o małej wartości artystycznej i merytorycznej. Wierzymy, że dobry, wartościowy materiał ma szansę się przez to przebić – mówią twórcy.

Duet obecnie stworzył już pierwszą, pilotażową adaptację noweli Bolesława Prusa pt. Kamizelka, którą niebawem będzie można oglądać na platformie YouTube.

Angelika Borchmann i Mateusz Dettlaff pochodzą z Pomorza. Od dwóch lat mieszkają w Warszawie, gdzie wspólnie realizują filmy niezależne. Angelika w roli aktorki, współscenarzysty, kierownika planu, produkcji i marketingowca, Mateusz – reżysera i montażysty. Oboje mają 22 lata. Ich postępy można śledzić na bieżąco na Facebooku pod nazwą Retro-klaps.

Retro-klaps
Twórcy: Angelika Borchmann, Mateusz Dettlaff

Kamizelka, reż. Mateusz Dettlaff
Premiera: 29 maja 2018 roku

Dodaj komentarz