Premiera plakatu i hasła 11. edycji Kameralnego Lata

Ogłoszono premierę plakatu Kameralnego Lata oraz hasło tegorocznej edycji: Bliżej, które podkreśla społeczny i humanistyczny wymiar sztuki filmowej.

11. Ogólnopolskie spotkania filmowe Kameralne Lato, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

11. Ogólnopolskie spotkania filmowe Kameralne Lato, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Internet, media społecznościowe i wszechobecny szum informacyjny nie pomagają w nawiązywaniu i pielęgnowaniu głębszych relacji międzyludzkich. Wspólne oglądanie filmów, wspólne przeżywanie emocji i dyskusje po seansach budują relacje społeczne, łączą ludzi wokół sztuki, kreują kulturową wspólnotę. Organizatorzy festiwalu wierzą, że dobre kino pomaga poznać drugiego człowieka, tego na ekranie i tego, który siedzi w sąsiednim fotelu, zrozumieć jego problemy i motywacje. Kino społeczne, które pokazują w Konkursie Głównym, ma sprawić, że widzowie na co dzień będą bardziej uważni na innych. Słowem – staną się sobie bliżsi.

W tym roku Kameralnemu Latu towarzyszy hasło Bliżej i nowa identyfikacja wizualna. Za pomocą tych elementów chcemy podkreślić, jak ważny jest dla nas społeczny, humanistyczny wymiar sztuki filmowej.

Nie bez przyczyny wybraliśmy stare, archiwalne zdjęcie, które posłużyło nam za punkt wyjścia do stworzenia tegorocznego plakatu – dodaje Ada Bogdziewicz. – Fotografia z jednej strony przedstawia wesołą, letnią scenę na miejskim basenie, a z drugiej pokazuje autentyczną bliskość, o którą coraz trudniej w ponowoczesnym świecie. — mówi Ada Bogdziewicz, dyrektor artystyczny festiwalu.

Hasło Bliżej ma również wymiar branżowy. Organizatorzy postanowili doprowadzić do spotkania młodych filmowców, reprezentantów różnych pionów, sektorów i profesji filmowych – scenarzystów i reżyserów z producentami oraz dystrybutorami.

Integrującej atmosferze festiwalu będzie sprzyjało też nowe centrum festiwalowe. W tym roku po raz pierwszy festiwal odbędzie się w Kinie ELEKTROWNIA w Centrum Sztuki Współczesnej, czyli w imponującym budynku, w którym kiedyś – jak sama nazwa wskazuje – mieściła się miejska elektrownia.

Premiera plakatu i hasła 11. edycji Kameralnego Lata
Kameralne Lato
Od 1 do 7 lipca 2018 roku
Radom

Dodaj komentarz