• 2018-06-09

ZERknij! Warsztaty na Białostockim Festiwalu EkoIdei

16 czerwca Galeria Arsenał oraz Białostocki Festiwal EkoIdei zapraszają na Warsztaty Rodzinne ZERknij!, za których przygotowanie i realizację odpowiada: 3D czyli Dizajn Dla Dzieci: Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan.

(źródło: materiały prasowe organizatora)

(źródło: materiały prasowe organizatora)

Czy można nie produkować śmieci? Jak umiejętnie korzystać z resztek, by nic nie trafiało do kosza? Jak zminimalizować ilość kupowanych rzeczy? Podczas spotkania warsztatowego w ramach Białostockiego Festiwalu EkoIdei zapoznamy się z ideą „zero waste” i zastanowimy się, które z jej zasad można wprowadzić w codzienne życie. W rodzinnych zespołach stworzymy hasła promujące tę filozofię, a one staną się punktem wyjścia do zaprojektowania plakatów. Przygotowane plakaty zostaną wykorzystane przez organizatorów Festiwalu w celu promocji ruchu „zero waste”, by nic się nie zmarnowało!

Warsztaty są spotkaniem, w którym ważna jest dla nas współpraca rodziców i dzieci.

Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan – absolwentki kierunków humanistycznych oraz artystycznych. Współpracują od 2010 roku, realizując działania twórcze i edukacyjne. Ich projekt 3D czyli Dizajn Dla Dzieci w ramach programu galerii Dizajn BWA Wrocław cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony dzieci i ich najbliższych. Na swoim koncie mają także projekty takie jak Teraz dizajn! (2011), Dizajn dla wszystkich! (2012), Przepis na mały dizajn (2013). Są także autorkami książki Zeszyty do dizajnu. Z działaniami warsztatowymi podróżują po całej Polsce na zaproszenie instytucji kultury i organizatorów festiwali. Za projekt 3D czyli Dizajn Dla Dzieci nominowane do nagrody wrocławskiej Gazety Wyborczej WARTO (2014).

Warsztaty odbywają się w ramach Białostockiego Festiwalu EkoIdei. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja obywa się na stronie festiwalu, poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie InstytutDzialan.pl/dizajn

Warsztaty Rodzinne ZERknij!
16 czerwca 2018 roku w godzinach od 10.00 do 12.00
Galeria Arsenał w Białymstoku

Dodaj komentarz