Noc Bibliotek w Ossolineum

Zakład Narodowy im. Ossolińskich zaprasza na Noc Bibliotek w Ossolineum. W gmachu głównym przy ul. Szewskiej 37 we Wrocławiu święto czytelników i miłośników książki odbędzie się 9 czerwca.

Noc Bibliotek 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Noc Bibliotek 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tego dnia na miłośników literatury i sztuki czeka w Ossolineum wiele atrakcji. W programie znalazły się prezentacje najciekawszych przykładów ossolińskiego księgozbioru – rękopisów, starych druków i dawnych atlasów – a wśród nich zabytki literatury, jak pierwsze wydanie Odprawy posłów greckich Jana Kochanowskiego, a także książkowe ekstrawagancje, m.in. książka-butelka czy książka w okładce z betonu. Ponadto na dziedzińcu (a w razie niepogody w Auli im. M. Gębarowicza) odbędą się czytania fragmentów książek wydanych w słynnej serii Biblioteka Narodowa. Można będzie także zwiedzić wystawę malarstwa Muzeum Książąt Lubomirskich. Nie/zapomniana historia (czynna w godz. 10.00-21.00).

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja, która odbywa się po raz czwarty. Ideą akcji jest promocja czytelnictwa oraz prezentacja bibliotek jako miejsc przyjaznych czytelnikom w każdym wieku. W tym roku do akcji zgłosiło się 1848 bibliotek z całego kraju, wśród nich Zakład Narodowy im. Ossolińskich. W 2018 roku akcja odbywa się pod hasłem RzeczpospoCzyta, nawiązując do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i promując polską literaturę.

Szczegółowy program znajduje się na stronach internetowych organizatora.

Noc Bibliotek 2018
9 czerwca, godz.: od 17.00 do 21.00
Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu

Dodaj komentarz