Maria Schumacher bada granice malarstwa

Wszystkie prace na wystawie Event Horizon mają jedną wspólną formułę: zasadę dualizmu. Obrazy Marii Schumacher i animacja poklatkowa łączą dychotomię i separację z ideą jedności. Moment wzajemnego porozumiewania się i ostrożnego spotkania prowadzi poprzez zabawną subwersję formy do abstrakcyjnej możliwości całości.

Maria Schumacher (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maria Schumacher (źródło: materiały prasowe organizatora)

Animacja poklatkowa The Origin powstała w ramach programu rezydencyjnego organizowanego przez Fundację Wschód Sztuki, we współpracy z Gminą Miejską Kraków, przy wsparciu Pracowni Fiolmu Animowanego Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Maria Schumacher urodziła się w Bukareszcie, w 1983 roku. Na co dzień mieszka i pracuje w Lipsku. Studiowała malarstwo w pracowni Neo Raucha i Heriberta C. Ottersbacha w School of Visual Arts w Lipsku oraz w National College of Art w Dublinie. Swoją twórczość rozwijała również podczas pobytu rezydencyjnego w Instytucie Sztuki w San Francisco i Pekinie. W swojej twórczości artystka eksperymentuje z różnymi technikami malarskimi, traktuje papier jako autonomiczny środek wyrazu. Oprócz badania możliwości i granic malarstwa, Maria Schumacher znajduje inspirację również w przyrodzonej zasadzie powtarzalności i zmienności.

Maria Schumacher. Event Horizon
Wystawa czynna: od 8 do 29 czerwca 2018 roku
Wernisaż: 8 czerwca 2018 roku, godz. 18.00
Art Agenda Nova w Krakowie

Dodaj komentarz