Łąka Leśmiana

9 czerwca otwiera się plenerowa instalacja inspirowana wierszem Łąka Bolesława Leśmiana. Tego dnia Paweł Althamer i Grupa Nowolipie zaproszą do wzięcia udziału w przygotowanym przez nich działaniu na zielonym skwerze przy Muzeum POLIN od strony ul. Edelmana.

„Łąka Leśmiana” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Łąka Leśmiana” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Akcja artystyczna przygotowana przez Grupę Nowolipie i Pawła Althamera, rzeźbiarza, performera, twórcę instalacji i filmów wideo, który z członkami grupy od ponad 20 lat prowadzi warsztaty i organizuje akcje w przestrzeni. Efekty ich wspólnych działań pokazywane były na wystawach w Warszawie, Sopocie, Moskwie, Miami i Nowym Jorku, a rzeźba Sylwia, której każda część została zaprojektowana przez inną osobę, jest na stałe prezentowana w warszawskim Parku Rzeźby na Bródnie. Zawiązana w 1994 (formalnie w 2005) roku Grupa Nowolipie skupia osoby chore na stwardnienie rozsiane, a jej siedziba znajduje się na terenie Muranowa, przy ulicy Nowolipki.

Projekt Cykl plenerowych wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych Łąka Leśmiana – II edycja współfinansuje m.st. Warszawa. Organizator: Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce w partnerstwie z Muzeum POLIN.

Grupa Nowolipie. Łąka Leśmiana
9 czerwca 2018 roku, od godziny 12.0016.00
Muzeum POLIN od strony ul. Edelmana w Warszawie

Dodaj komentarz