• 2018-06-08

Ava reż. Léa Mysius

Ava to zwycięzca 4. edycji projektu Scope100, po Magical Girl i Czerwonym żółwiu kolejny film, który widzowie polecają widzom.

„Ava” reż. Léa Mysius (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Ava” reż. Léa Mysius (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Opowieść o młodej dziewczynie, w której dojrzewa bunt. Ava spędza wakacje z matką nad Atlantykiem. Senną atmosferę niespodziewanie przerywa wiadomość o tajemniczej chorobie, która, być może, jest wytworem jej fantazji. Czas, który pozostał do końca wakacji postanawia uczynić niepowtarzalnym. Poznany na plaży tajemniczy chłopak staje się częścią nowego świata bohaterki, która odważnie podąży za swoimi pragnieniami.

Ava to kwintesencja młodości i buntu. Historia pierwszej miłości, narodzin pożądania i przebudzenia seksualnego. Jeden z najgłośniejszych francuskich debiutów, który miał swoją światową premierę w trakcie festiwalu w Cannes w 2017 roku. Film Lei Mysius pokazuje w śmiały sposób młodą dziewczynę, która ma odwagę zbuntować się przeciwko konwencjom obyczajowym i podążać za swoją ciekawością życia i świata.

Najprawdziwszy film o młodości i dojrzewaniu, o ogromnej potrzebie miłości i akceptacji.

Ten film zainspirował mnie do przekraczania granic.

Francuska, odważna wersja Lady Bird. — uczestnicy projektu o filmie

Léa Mysius (ur. 1989) studiowała literaturę na Uniwersytecie w Paryżu, po czym przeniosła się na Fémis, gdzie w 2014 roku ukończyła studia na kierunku scenopisarstwa. Wyreżyserowała trzy nagrodzone filmy krótkometrażowe, prezentowane na wielu festiwalach filmowych: Cadavre exquis, Les Oiseaux-tonnerre (nominowany do nagrody Cannes Cinéfondation) i L’Ile jaune (wspólnie z Paulem Guilhaume’em). Pisała też scenariusze z innymi reżyserami, m.in. z Arnaudem Desplechinem.

Ava to pierwszy długometrażowy film fabularny Reżyserki.

Ava reż. Léa Mysius
Premiera: 29 czerwca 2018 roku
Dystrybutor: Gutek Film

Dodaj komentarz