• 2018-06-07

Holoubek. Syn Picassa

W najbliższy weekend Teatr Nowy w Poznaniu zaprasza na spektakl Holoubek. Syn Picassa w reżyserii Julii Szmyt. Pokaz odbędzie się w ramach kolejnej edycji Sceny Debiutów 9 i 10 czerwca.

Scena Debiutów. Edycja 4, fot. wiktor Napierała (źródło: materiały prasowe teatru)

Scena Debiutów. Edycja 4, fot. Wiktor Napierała (źródło: materiały prasowe teatru)

Żwirek i Muchomorek, Krokodyl Giena, Piaskowy Dziadek… Co stało się z ikonami komunistycznych filmów animowanych? Gdzie podziali się ci swojscy, choć nieco przaśni bohaterowie naszego dzieciństwa? Wyparci przez amerykańskie i japońskie kreskówki – dokąd udali się na wygnanie? Czy przysługuje im emerytura? A może dodatek za wysługę lat?

O czym jest Holoubek. Syn Picassa? O wolności. Wywalczyliśmy ją, jest na wyciągnięcie ręki, ale nie umiemy z niej korzystać. O naszej historii lat ostatnich. O tym, że PRL nie był ani zły, ani dobry, albo że był i zły, i dobry, ale już się skończył, więc może dajmy mu/sobie spokój i nauczmy się patrzeć w przyszłość, biorąc z doświadczeń polskich to, co dobre, a rezygnując z tego, co nie wyszło. O tym, co się dzieje z ludźmi, którzy przestają być potrzebni. W kilku słowach: o Polsce dzisiejszej– mówi Julia Szmyt.

Realizatorzy:

Reżyseria: Julia Szmyt (Akademia Teatralna w Warszawie)
Scenografia: Wronika Szymańska, Małgorzata Pawłowska, Martyna Hościłło (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
Kostiumy: Mateusz Jagodziński (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
Muzyka: Adam Brzozowski
Inspicjentka: Hanna Kujawiak

Występują: Małgorzata Łodaj-Stachowiak, Przemysław Chojęta (gościnnie), Janusz Grenda, Zbigniew Grochal, Michał Grudziński, Paweł Hadyński, Andrzej Lajborek, Wojciech Siedlecki (gościnnie).

Głosu użyczyli: Irena Dudzińska, Adam Brzozowski, Mariusz Puchalski, Ildefons Stachowiak.

Spektakl powstał we współpracy z Akademią Teatralną w Warszawie w ramach 5. edycji Sceny Debiutów

Holoubek. Syn Picassa
Pokaz spektaklu: 9, 10 czerwca 2018 roku, godz. 18.00
Teatr Nowy w Poznaniu

Dodaj komentarz