Eustachy Rylski spotkanie autorskie

Eustachy Rylski, laureat Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, przyjedzie na festiwal książki by opowiedzieć o swojej najnowszej książce Blask.

Eustachy Rylski, „Blask” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Eustachy Rylski, „Blask” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Napisanej w jego najlepszym rozpoznawalnym stylu, a zarazem dość jak na tego pisarza nietypową. Blask to opowieść o władzy, o manipulacji, o małości człowieka w skrajnych okolicznościach, ale też o odradzaniu się, o tęsknocie za tytułowym blaskiem w świecie zdegenerowanym, brudnym, źle urządzonym. Ta opowieść biegnie na tyle daleko od naszej rzeczywistości, by się w nią nie zamieszać, i na tyle blisko, by ani na chwilę nie stracić jej z oczu. Czytelnika nie opuszcza poczucie, że świat Blasku może być za chwilę naszym światem. A wręcz, że naszym światem już jest.

Eustachy Rylski – urodził się w 1944 roku, prozaik, dramaturg i scenarzysta. Zadebiutował w 1984 r. dyptykiem powieściowym Stankiewicz. Powrót. Autor powieści Człowiek w cieniu, Warunek, Na Grobli, Obok Julii; tomów opowiadań Tylko chłód, Wyspa, Szara lotka; esejów Po śniadaniu. Laureat kilku prestiżowych nagród literackich. Tłumaczony na wiele języków.

Kruche jest nasze istnienie i najczęściej byle jakie. Od trwogi do trwogi. Ale upływać może w mroku lub blasku. Obiecuję wam blask. — fragment książki

Eustachy Rylski spotkanie autorskie
10 czerwca 2018 roku, godz. 16.30
Amiteatr Baja Pomorskiego
w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki

Dodaj komentarz