Dni Otwarte Domu Kereta w Warszawie

Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej zaprasza na Dni Otwarte Domu Kereta.

Dom Kereta od strony ul. Żelaznej, fot. Tycjan Gniew Podskarbinski, Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej (źródło: materiały prasowe)Dom Kereta od strony ul. Żelaznej, fot. Tycjan Gniew Podskarbinski (dzięki uprzejmości Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej)

Dom Kereta od strony ul. Żelaznej, fot. Tycjan Gniew Podskarbinski (dzięki uprzejmości Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej)

Dom Kereta, okrzyknięty najwęższym domem na świecie, w najwęższym miejscu ma zaledwie 70 cm, a w najszerszym 120 cm. Jest to instalacja artystyczna, która ma formę „insertu” pomiędzy dwoma budynkami reprezentującymi różne epoki w historii Warszawy. Został zaprojektowany przez Jakuba Szczęsnego z grupy architektonicznej CENTRALA i zbudowany w 2012 roku. Symbolicznym mieszkańcem i patronem domu jest Etgar Keret – znany pisarz izraelski. Kuratorami instalacji są Sarmen Beglarian i Sylwia Szymaniak z Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej.

Dni Otwarte są unikalną okazją do odkrycia wnętrza Domu Kereta. W wybrane weekendy Fundacja umożliwia odwiedzenie Domu i przekonanie się, jak w wąskiej szczelinie na warszawskiej Woli urządzony został Dom Etgara Kereta.

Etgar Keret w Domu Kereta, fot. Bartek Warzecha (dzięki uprzejmości Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej)

Etgar Keret w Domu Kereta, fot. Bartek Warzecha (dzięki uprzejmości Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej)

Szczegółowe informacje i terminy zwiedzania dostępne są na stronie Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej.

Dni Otwarte Domu Kereta
Czerwiec 2018 roku
Warszawa

Dodaj komentarz