Polska fotografia w Londynie

Londyńska fundacja Calvert 22 zaprasza na wystawę polskiej fotografii – Family Values: Polish Photography Now. Ekspozycja prezentuje prace Zofii Rydet w zestawieniu z twórczością Adama Palenty, Anety Bartos, Anety Grzeszykowskiej, Józefa Robakowskiego i Weroniki Gęsickiej.

Weronika Gęsicka, „Untitled #3” z cyklu „Ślady”. Zdjęcie dzięki uprzejmości artystki i Galerii Jednostka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Weronika Gęsicka, „Untitled #3” z cyklu „Ślady”. Zdjęcie dzięki uprzejmości artystki i Galerii Jednostka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Family Values: Polish Photography Now organizowana jest we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza w ramach programu POLSKA 100, towarzyszącego kulturalnym obchodom stulecia odzyskania niepodległości.

Family Values: Polish Photography Now bada polski wizerunek kulturowy z drugiej połowy XX wieku, jak również obecny krajobraz twórczy narodu i emocjonalne połączenia Polski z Wielką Brytanią. W centrum zagadnień podejmowanych przez wystawę znajdą się tematy tożsamości, domu i rodziny w kontekście przemian społeczno-politycznych. Projekt jest częścią cyklu organizowanego przez Fundację Calvert 22, którego celem jest zobrazowanie za pośrednictwem fotografii ewolucji zmian społecznych na Nowym Wschodzie.

Kuratorką wystawy jest Kate Bush – kuratorka i krytyczka, specjalizująca się w sztuce współczesnej i fotografii. Członkini zespołu kuratorskiego Tate Britain.

Family Values: Polish Photography Now
Kuratorka: Kate Bush
Od 25 maja do 22 lipca 2018 roku
Calvert 22 Space, Londyn

 

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR