• 2018-06-05

The Best Of Mirek Czyżkiewicz

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert jednego z najznakomitszych polskich bardów. Mirek Czyżykiewicz z towarzyszeniem Witolda Cisło w programie The Best Of… wystąpi przed wrocławską publicznością 7 czerwca w klubie Stary Klasztor we Wrocławiu.

(źródło: materiały prasowe organizatora)

(źródło: materiały prasowe organizatora)

The Best Of… Mirka Czyżykiewicza & Witolda Cisło to muzyczny projekt sceniczny, który zakiełkował wiosną 2017 roku jako konsekwencja kilku wspólnych roboczych prób śpiewającego i grającego na gitarze Teryksa Mirka Czyżykiewicza z multiinstrumentalistą i wirtuozem gitary barytonowej Witoldem Cisło.

W efekcie tych spotkań powstały nowe gitarowe opracowania muzyki napisanej niegdyś przez Czyżykiewicza do wierszy takich poetów jak: Josif Brodski, Thomas Hardy w przekładach Stanisława Barańczaka, oraz utworów Jacka Kaczmarskiego, Włodzimierza Wysockiego w przekładzie Marleny Zimnej i Romana Kołakowskiego czy Edwarda Stachury z muzyką Jerzego Satanowskiego.

W repertuarze można usłyszeć także autorskie piosenki barda w najnowszych gitarowych aranżacjach oraz piosenki śpiewane do muzyki Witolda Cisło z tekstami Leona Sęka oraz Jacka Bończyka.

The Best Of Mirek Czyżkiewicz
Mirek Czyżykiewicz & Witold Cisło
7 czerwca 2018 roku o godzinie 20.30
Stary Klasztor we Wrocławiu

Dodaj komentarz