• 2018-06-02

Gorillaz zapowiadają nowy album

Jedyna w swoim rodzaju animowana formacja Gorillaz już za kilka tygodni wzbogaci swoją dyskografię o kolejną płytę. Następca znakomitego albumu Humanz będzie nosić tytuł The Now Now i ukaże się 29 czerwca.

Gorillaz, „The Now Now” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Gorillaz, „The Now Now” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Na płytę The Now Now składa się 11 piosenek, które wyprodukowali Gorillaz, James Ford i Remi Kabaka. Nagrania odbyły się w lutym 2018 roku w londyńskim Studio 13. Stały skład Gorillaz to 2D, Murdoc Niccals, Russel Hobbs i Noodle. Jednak tym razem, czasowo niedysponowany Murdoc został zastąpiony na gitarze basowej przez kreskówkowego łobuza z Gangreen Gang o imieniu Ace.

Teledyski to ważna część uniwersum Gorillaz. Grupa udowadnia to po raz kolejny, prezentując niesamowity klip do singla Humility. Za reżyserię odpowiada Jamie Hewlett. Klip nakręcono w Venice Beach w Kalifornii, u boku 2D na rolkach występuje w nim również aktor Jack Black.

Album ukaże się na kompakcie, winylu oraz w postaci kolekcjonerskiego wydania. Gorillaz tuż po premierze płyty wystąpią w Polsce. Animowaną formację będzie można podziwiać 6 lipca 2018 roku na festiwalu Open’er w Gdyni.

Gorillaz, The Now Now
Premiera: 29 czerwca 2018 roku
Warner Music Poland

Dodaj komentarz