• 2018-06-01

XV Dni Młodego Teatru

Tradycyjnie już w czerwcu, wałbrzyski Teatr Szaniawskiego otwiera scenę dla młodych. Jak każdego roku podsumuje działania swoich teatralnych grup podczas XV Dni Młodego Teatru.

XV Dnia Młodego Teatru (źródło: materiały prasowe teatru)

XV Dnia Młodego Teatru (źródło: materiały prasowe teatru)

Na Scenie Kameralnej Teatru Dramatycznego zaprezentują się wszyscy, którzy pracowali podczas całorocznych warsztatów z doświadczonymi instruktorami. Trzeci Teatr pod opieką Grzegorza Stawiaka, P1erwsza Zasada pod opieką Doroty Kowalkowskiej i Łukasza Zaleskiego, Grupa Robocza prowadzona przez Michała Koselę i Piotra Mokrzyckiego, Warsztat 30+ NIEDOROŚLI.

Zaprezentują się także specjalni, zaproszeni przez Teatr, goście, to znaczy m.in. najciekawsze etiudy 1. Festiwalu Lektur Szkolnych, który w „Szaniawskim” odbył się w grudniu zeszłego roku. Jubileuszowa edycja to poszerzona formuła, w której scenę we władanie przejmie łącznie 9 grup.

Wydarzeniem inaugurującym i towarzyszącym XV Dniom Młodego Teatru, jest finał TLeNu 2 (czyli TeatralnychLekcji [Nie]Obowiązkowych) i 3 czerwca, o godz. 16.00 premiera spektaklu 364przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół nr 4 im. Janusza Kusocińskiego w Wałbrzychu pod opieką artystyczną Sylwii Aftyki-Łody.

XV Dni Młodego Teatru
5 i 11 czerwca 2018 roku
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

Dodaj komentarz