• 2018-06-01

Teatr na Festivalu Malta. Konferencja naukowa

Odbywająca się w ramach Malta Festival Poznań konferencja ma być okazją do namysłu nad kwestiami kolektywności w teatrze, w działaniach artystycznych i badawczych. Spotkanie odbędzie się 19 czerwca w Collegium Maius UAM w Poznaniu.

Jan Lauwers (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jan Lauwers (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas konferencji rozmowy będą dotyczyły m.in. tego, czy kolektywy mogą być alternatywą wobec dominującej polityki, systemów produkcji, systemów pracy; co wnoszą do pracy artystycznej: interdyscyplinarność i różnorodne kompetencje członków kolektywów; jakie są korzenie historyczne kolektywów w Polsce, a jakie za granicą; czy sensowna i możliwa jest ich adaptacja.

Wśród prelegentów znajdą się badacze, artyści i przedstawiciele instytucji, m.in.: prof. dr hab. Grzegorz Niziołek (UJ, AST w Krakowie), dr Monika Kwaśniewska (UJ), dr Piotr Morawski (UW), prof. UAM dr hab. Agnieszka Jelewska i dr Michał Krawczak (UAM), Joris Janssens (Flanders Arts Institute), Jan Lauwers (Needcompany), Lisaboa Houbrechts (Kuiperskaai), Justyna Sobczyk (Teatr 21), Michał Borczuch (reżyser), dr Agata Siwiak (UAM).

Teatr na Festivalu Malta. Konferencja naukowa
19 czerwca 2018 roku, godz. 9.30 – 17.45
Collegium Maius UAM w Poznaniu
Poznań, ul. Fredry 10

Dodaj komentarz