Daniel Chmielewski Ja, Nina Szubur

Wydawnictwo Komiksowe przedstawia zapowiedź książki Ja, Nina Szubur Daniela Chmielewskiego na podstawie Anna In w grobowcach świata Olgi Tokarczuk.

„Ja, Nina Szubur” Daniel Chmielewski (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Ja, Nina Szubur” Daniel Chmielewski (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Mity powstają dopóki istnieją ludzie, którzy chcą ich słuchać. Współcześni aojdzi nadal snują opowieści o początkach naszego świata a do ich grona w wielkim stylu dołączają Olga Tokarczuk i Daniel Chmielewski przypominając nam historię sumeryjskiej bogini uwięzionej w krainie zmarłych.

Opowieść, którą czytelnicy i czytelniczki mogą znać z powieści Tokarczuk Anna In w grobowcach świata zyskała nową wersję!

Niedaleka przyszłość. Nina Szubur rusza na ratunek swojej ukochanej, uwięzionej w podziemiach miasta Uruk, Inanny. W ciągu kilku dni świat, który znała Nina, okaże się misternie utkaną siecią kłamstw i zależności, a od jej działań zależeć będzie życie nie tylko Inanny, ale i wszystkich mieszkańców Uruk.

Daniel Chmielewski, autor m.in. Zapętlenia i Podglądu (do scenariusza Marcina Podolca) podjął się niezwykle ambitnego zadania. Podróż korytarzami, windami, przez komnaty i ogrody podziemnego świata to wielka opowieść o poszukiwaniu sensu istnienia, w której spotykają się światy rodem z wizji Ballarda i starożytnego mitu.

Ja, Nina Szubur 
Daniel Chmielewski
Na podstawie Anna In w grobowcach świata Olgi Tokarczuk
Premiera: 25 czerwca 2018 roku

Dodaj komentarz