• 2018-05-29

8. Goadupa Festival

Tegoroczny Goadupa Festival odbędzie się od 19 do 22 lipca. Jest to największy w Polsce festiwal kultury psychodelicznej w kraju, wyrósł w Dolnie Będkowskiej, ale ze względu na swoje rozmiary został przeniesiony w Bieszczady.

8. Goadupa Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

8. Goadupa Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Misją organizatorów jest połączenie muzyki, sztuki i natury w integralną, wzajemnie przenikającą się całość, tak, aby każdy mógł znaleźć element lub doznanie, które go uszczęśliwi, zachwyci i zaspokoi. Dla osób szukających zapomnienia w muzyce czekają w tym roku aż cztery, różne sceny. Main stage to główny punkt wydarzenia, gdzie grają znani produceni i dje poruszający się w nurcie psychedelic trance. Organizatorzy zadbali o wszystkich, ciekawe propozycje czekają na wielbicieli wolniejszego, czujnego progressive trance, energetycznego full on, jak i szybkiego, mocnego tempa dark trance i hi tek.

W tym roku na głównej scenie będzie można usłyszeć kilkudziesieciu artystów z Polski i zagranicy, między innymi Atmosa, Etnicę, Aes Dana, Pleiadians czy Will O Wisp. Druga sceną jest Chill&Groove, to rarytas dla poszukiwaczy dubowych, etnicznych chillujących klimatów, poprzetykanych setami techno i bardziej skocznymi rytmami. Tutaj czekają na widzów między innymi Parvati in dub, Etnica in dub, Halfred czy znany wszystkim polskim fanom Jurek Przeździecki aka Epi Centrum.

Zen Canyon to scena zbudowana w środku lasu nad małym, bieszczadzkim kanionem. Odbędą się na niej koncerty dla fanów ambientu, przestrzennych i chillujących dźwieków.

Czwarta scena to ogromna niespodzianka dla wszystkich fanów wydarzenia. Scena ta jest całkowicie poświęconą muzyce instrumentalnej. Będzie można usłyszeć psychodeliczne odsłony między innymi space rocka, jazz, stoner czy hip hop. Patronami artystycznymi czwartej sceny to Soulstone Gathering oraz Gadafest. Wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzyki psychodelicznej takich jak Weedpacker, Spaceslug i Sunnata oraz reprezentanci połączenia dojrzałego hip hopu i elektroniki, jak Gadabit i Flute Piano Beatz.

8. Goadupa Festival
Od 19 do 22 lipca 2018 roku
Goadupa Arts

Dodaj komentarz