• 2018-05-26

Anna Gryszkówna reżyseruje w Teatrze Wybrzeże

9 czerwca w Teatrze Wybrzeże na Scenie Kameralnej w Sopocie odbędzie się prapremiera spektaklu Reset Almy De Groen w reżyserii Anny Gryszkówny.

Alma De Groen, „Reset”, reż. Anna Gryszkówna (źródło: materiały prasowe teatru)

Alma De Groen, „Reset”, reż. Anna Gryszkówna (źródło: materiały prasowe teatru)

Kiedyś były bliskimi koleżankami z uczelni. Potem każda poszła swoją drogą, bliskie niegdyś więzi osłabły. Dziś, po latach, spotykają się, by wesprzeć świeżą wdowę, a przy okazji zdać relację ze swoich potyczek z losem i z mężczyznami. Szczególnie tym jednym, który odcisnął piętno na życiu każdej z nich. Co zyskały, co straciły, jak bardzo życie w orbicie drugiego człowieka wpłynęło na ich własny los. Wszystkie zostały obdarzone wolną wolą, moralnością, uczuciami i empatią. Czy z nich skorzystały? Co pozostaje, jeśli całkowicie i wbrew rozsądkowi poświęcasz swoje życie dla kogoś?

Cztery fantastyczne kobiety w obliczu utraty sensu życia podejmują ryzykowną grę, ujawniając skrywane dotąd tajemnice narażają się na utratę czegoś więcej niż dotychczasowego status quo. Czy było warto?

Realizatorzy:

Reżyseria: Anna Gryszkówna
Scenografia, kostiumy, światła: Anna Skupień, Katarzyna Szczurowska
Asystent kostiumograf: Małgorzata Mech
Muzyka: Piotr Łabonarski
Asystent reżysera: Anna Kociarz
Inspicjent, sufler: Katarzyna Wołodźko

Występują:

Ewa Jendrzejewska – Judith
Anna Kociarz – Hester
Joanna Kreft-Baka – Meridee
Małgorzata Oracz – Lydia

Anna Gryszkówna (ur. 1979) – aktorka i reżyserka. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Od 2004 roku należy do zespołu Teatru Narodowego w Warszawie, w którym zagrała m.in. w spektaklach Jerzego Grzegorzewskiego i Tadeusza Słobodzianka. Była asystentką reżysera przy spektaklach m.in. Jana Englerta, Michała Zadary i Macieja Prusa. Zadebiutowała spektaklem Przesilenie Davida Greiga i Gordona McIntyre’a w Teatrze Nowym w Poznaniu i Teatrze Miejskim w Lesznie. Anna Gryszkówna wyreżyserowała m.in. Poskromienie złośnicy Williama Shakespeare’a w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie oraz Mężczyzna Gabrieli Zapolskiej w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

Alma De Groen, Reset
Przekład: Małgorzata Semil
Premiera: 9 czerwca 2018 roku, godz. 19.00
Teatr Wybrzeże, Scena Kameralna w Sopocie

Dodaj komentarz