O.S.T.R., New People, Off Wianki i Dwa Sławy – Wianki coraz bliżej

Już 23 czerwca cały Kraków będzie śpiewać i tańczyć w rytm najlepszej polskiej muzyki. Wianki – Święto Muzyki rosną o nową scenę przygotowaną wspólnie z Off Radio Kraków, koncerty: legendarnego O.S.T.R.ego, świeżych New People i głośnych Dwóch Sławów. Nie zabraknie też konkursu na najpiękniejszy wianek.

Wianki – Święto Muzyki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wianki – Święto Muzyki (źródło: materiały prasowe organizatora)

O.S.T.R. to muzyk, producent, instrumentalista – raper, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Czterokrotny laureat Fryderyka. Posiadacz 5 złotych płyt, 5 platynowych i jednej podwójnie platynowej. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Do tej pory nagrał 15 albumów studyjnych. Ostatni, zatytułowany W Drodze Po Szczęście ukazał się w lutym 2018 roku. W czerwcu publiczność zebrana przed sceną Hard Rock Cafe Kraków usłyszy zarówno najnowszy materiał jak i niezapomniane klasyki.

Na tej samej scenie wystąpią Dwa Sławy, czyli łódzka ekipa hip-hopowa. W ciągu 10 lat działalności wydali 5 krążków, z których trzy ostatnie wkroczyły do legalnej sprzedaży, a przy okazji spowodowały, że artyści zaistnieli w świadomości szerszej publiczności. Ludzie Sztosy jak i Dandys Flow uzyskały status Złotej Płyty. Najnowszy krążek Coś przerywa, wydany w marcu bieżącego roku, zdobył 2. miejsce na liście OLiS.

Nieopodal, na Scenie Debiutów organizowanej wspólnie z Radiem Kraków, zagrają New People. Grupę tworzy siedem osób połączonych miłością do pisania piosenek i śpiewania na wiele głosów. W skład zespołu wchodzą muzycy znani z wielu cenionych, niezależnych formacji. Ich muzyka jest jak koktajl truskawkowy, tylko że zamiast truskawek jest amerykański soft-rock z lat 70-tych oraz muzyka disco z przełomu lat 70- tych i 80-tych.

Specjalnie dla miłośników muzyki niezależnej, wspólnie z Off Radio Kraków, powstanie scena na Bulwarze Kurlandzkim, znanym dobrze z atmosfery sprzyjającej relaksowi. Na Off Wiankach wystąpią na niej polscy wokaliści, muzycy i DJ-e, których łączy świeże i bezpretensjonalne spojrzenie na muzykę. Scena dzienna, która startuje od 14:00, to duety i solowe projekty – Erith, Patrick The Pan (wyjątkowo w duecie!), NYK (w specjalnym projekcie z Marcinem Gągolą) oraz Vittuma. Wieczorem natomiast będzie można przenieść się na pokład pobliskiej Barki. W parkietowy klimat wprowadzi tam krakowski kolektyw Deep Impact w składzie: Eta Hox, Robek i Flea. Noc będzie należeć do stołecznego kolektywu Move Move, czyli Oli Teks i Cyryla, których znakiem rozpoznawczym jest wspaniała energia i eklektyczne podejście do muzyki.

Oprócz najlepszej muzyki nie zabraknie tradycyjnego już konkursu na najpiękniejszy wianek. W tym roku na zwycięzcę czeka tygodniowy pobyt w górach. Osoba, która zdobędzie drugie miejsce, spędzi z osobą towarzyszącą cały dzień w TERMACH BUKOVINA. Hard Rock Cafe Kraków zaprosi na kolacje brązowego medalistę, a Krakowskie Biuro Festiwalowe dla zdobywcy czwartego miejsca przewidziało karnet na Festiwal EtnoKraków/Rozstaje. Ponad to do każdej nagrody przewidziany jest specjalny abonament rowerowy.

Wianki – Święto Muzyki
23 czerwca 2018 roku
Kraków

Dodaj komentarz