• 2018-05-25

Snisarenko w ramach Krakow Photo Fringe

Krakow Photo Fringe to demokratyczna platforma pozwalająca na zaprezentowanie szerokiego spektrum interesujących inicjatyw fotograficznych z całej Małopolski, które odbywają się równolegle do Miesiąca Fotografii w Krakowie. 25 maja, w ramach inicjatywy odbędzie się wernisaż wystawy Marii Snisarenko.

Fot. Maria Snisarenko (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Maria Snisarenko (źródło: materiały prasowe organizatora)

Robienie wina to rodzinna tradycja. Wieloletnie eksperymenty ze smakiem, aromatem, naturalnymi składnikami winogron wzrastających pod ciepłym, czarnomorskim słońcem południowej Ukrainy. Dla mojego 84. letniego dziadka to hobby stało się sensem życia. Wszystkim zajmuje się sam, przy drobnej asyście babci; od sadzenia i troskliwego doglądania krzewu winorośli, przez zbieranie winogron, tłoczenie, rozlewanie do butelek i korkowanie, aż po nalewanie już gotowego napoju w kieliszki podczas rodzinnych spotkań. To nie jest produkt komercyjny, tylko czerwona miłość zamknięta w zakorkowanej butelce; miłość, której można spróbować wyłącznie podczas odwiedzin dziadków na wsi i miłych rodzinnych spotkań. Maria Snisarenko

Maria Snisarenko (ur. 1992, Ukraina), absolwentka Liceum Plastycznego w Chersoniu i Chersońskiego Uniwersytetu Państwowego (departament pedagogiki i sztuk pięknych), oraz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Zajmuje się ilustracją, malarstwem, grafiką projektową i fotografią. Swoje prace prezentowała dotychczas w Chersoniu, Odessie i Kijowie oraz w Jarosławiu, Warszawie w ramach Ukraina. Festiwal Filmowy, Łodzi i Opolu w ramach Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy.

Maria Snisarenko. Wino
Organizatorzy: Fundacja Lablab, Fundacja Sztuk Wizualnych
Od 25 maja do 24 czerwca 2018 roku
Wernisaż: 25 maja 2018 roku, godz. 18:00
Kino KIKA w Krakowie

Dodaj komentarz