Centrum Nauki eksperymentuje z nazwą

Wyjątkowa, nowoczesna, uniwersalna – taka powinna być nowa nazwa Małopolskiego Centrum Nauki. Swoje propozycje można zgłaszać poprzez facebooka instytucji. Wybrane osoby, które zaproponują najciekawsze rozwiązania będą pierwszymi zwiedzającymi wystawę mobilną.

Małopolskie Centrum Nauki w Krakowie (źródło: materiały prasowe)

Małopolskie Centrum Nauki w Krakowie (źródło: materiały prasowe)

Powstające w Krakowie centrum będzie miejscem niezwykłym – inspirującym do poszukiwania odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące ludzkości. To właśnie człowiekowi, jego relacjom z innymi ludźmi, światem, przyrodą i technologiami będzie poświęcona wystawa stała.

To będzie jedyna w swoim rodzaju odpowiedź na edukacyjne potrzeby młodych pokoleń. Młodych ciałem i duchem. Świadczy o tym sposób w jaki powstaje ekspozycja – angażujący ekspertów z różnych dziedzin wiedzy, animatorów kultury, ludzi sztuki. To wszystko ma sprawić, że Małopolskie Centrum Nauki będzie miejscem, jakiego w Polsce jeszcze nie było.

Najmłodsza instytucja kultury Województwa Małopolskiego formalnie narodziła się w grudniu 2017 roku. Trzy miesiące temu zostały rozstrzygnięte wyniki konkursu architektonicznego na jej siedzibę. Otwarcie zaplanowane jest za cztery lata. Budynek będzie miał trójkątny kształt, wznoszący się ku niebu.

Już w październiku tego roku na małopolskie drogi wyruszy naczepa z pierwszą wystawą mobilną poświęconą powietrzu. Przyszedł więc czas, aby ostatecznie nazwać najmłodsze „dziecko” na mapie instytucji kultury.

Przedstawiciele centrum będą 1 czerwca (piątek) przy Tauron Arenie Kraków oraz 2 i 3 czerwca (sobota i niedziela) przed budynkiem przy ul. Przemysłowej 12. W ramach FMF4kids oraz Kids’ Fest w namiocie MCN odbywać się będą pokazy dla najmłodszych. W godzinach 11:00 – 17:00 będzie można porozmawiać o planowanej inwestycji, a także zaproponować nową nazwę instytucji.

Małopolskiego Centrum Nauki – konkurs
Termin do 30 maja 2018 roku
Kraków

Dodaj komentarz