Animowanie obiektów przestrzennych Katarzyny Józefowicz

Majowa propozycja warsztatowa to kolejna odsłona zajęć animowanej konwersji z innych dziedzin sztuk plastycznych.

„Animowanie obiektów przestrzennych Katarzyny Józefowicz” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Animowanie obiektów przestrzennych Katarzyny Józefowicz” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy o warsztatach: Tym razem będziemy działać przestrzennie, a za filmowo-poklatkową bazę do opracowania posłuży nam wystawa Między słowami Katarzyny Józefowicz, prezentowana w tym czasie w CSW Łaźnia. Katarzyna Józefowicz to artystka i wykładowca gdańskiej ASP, znana z delikatnych, misternych, ażurowych, złożonych prac realizowanych w materii papierowej. Przestrzeń, wieloplan, światło to wspólna płaszczyzna rzeźby i animacji, a także działań poklatkowych, które chcemy zrealizować w papierowym świecie stworzonym przez artystkę.

Mistrzem ceremonii filmowej będzie Paweł Prewencki, realizator i wykładowca animacji z UAP w Poznaniu. Skupimy się głównie na animacji światłem i cieniem oraz odpowiednim ruchu kamery. Nie będziemy ingerować w sam filmowany obiekt, tym zajmiemy się dopiero podczas postprodukcji. Paweł Prewencki przywiezie ze sobą specjalne urządzenia: kontrolery, slaider i głowice do płynnej pracy poklatkowej umożliwiającej uchwycenie dokładnych sekwencji powtarzalnych zdjęć, panowanie nad zmiennym natężeniem i ruchem światła i kamery. Niektóre z tych elementów będziemy także animować ręcznie. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).

Wystawa, do której nawiązują warsztaty to Między słowami Katarzyny Józefowicz. Tytuł gdańskiej wystawy z jednej strony odnosi się do twórczości artystki, z drugiej – opisuje instalację, która zostanie na niej zaprezentowana. Jej głównym motywem jest przypadek, gra słowem, trudno uchwytna, przelotna myśl pojawiająca się w umyśle gdzieś pomiędzy linijkami tekstu.

Animowanie obiektów przestrzennych Katarzyny Józefowicz
Warsztaty animacji filmowej
Od 26 do 27 maja 2018 roku
CSW Łaźnia 2 w Gdańsku

Dodaj komentarz