Rejsy – pomysł na wakacyjną przygodę

Wynajem jachtów cieszy się coraz większym uznaniem wśród turystów. Także ci pochodzący z Polski chętnie rezerwują rejsy na wakacje. Kusi ich przede wszystkim możliwość spędzenia nietuzinkowego urlopu. Jednak rejsy to także szansa aktywnego spędzenia kilku dni z bliskimi, dla których na co dzień nie ma się zbyt wiele czasu.

(źródło: materiały reklamodawcy)

(źródło: materiały reklamodawcy)

Rejsy dla szukających odmiany

W ciągu zaledwie kilkunastu lat Polacy diametralnie zmienili swoje podejście do wypoczywania. Spora część społeczeństwa ma już za sobą wakacje w znanych europejskich czy afrykańskich kurortach. Bez znaczenia, czy każde wakacje spędza się w tym samym miejscu, czy może w kolejne lata podróżuje do różnych zakątków świata. W pewnym momencie tradycyjny urlop, spędzany w hotelu i na plaży, zaczyna nudzić. W końcu wyposażenie obiektów o podobnym standardzie niewiele się od siebie różni, podobnie jak świadczone w takim miejscu usługi. A każda plaża to przecież piasek nad wodą.

Z biegiem czasu ludzie zaczynają szukać czegoś nowego i wówczas właśnie rejsy przyciągają ich uwagę. – Naszym klientom oferujemy szeroki pakiet usług. Począwszy od rejsów rodzinnych aż po programy dla wilków morskich – informuje konsultant serwisu Rejsomat.pl. Faktycznie, przeglądając ofertę organizatorów, można złapać się za głowę. Do wyboru są bowiem rejsy w różnych, także pozasezonowych terminach. Ponadto można znaleźć program oparty albo bardziej na zwiedzaniu, albo też skupiony na rozwijaniu umiejętności przydatnych żeglarzom.

Bez względu na to, jakie rejsy się wybierze, zawsze są one ciekawą odmianą. Turyści cenią je, a wielu już po pierwszej takiej przygodzie od razu rezerwuje jacht na przyszły rok. Osoby, które spróbowały, podkreślają też bogactwo wrażeń. Każdego dnia można być w innym porcie, a tempo zwiedzania i innych aktywności uzależnione jest od załogi. Skipper obecny na pokładzie jest otwarty na sugestie klientów i w razie potrzeby może zmienić program rejsu. W trakcie pływania często pojawiają się niespodziewane pomysły i ochota, by odwiedzić miejsce, którego nie było w programie.

Rodzinne rejsy w Chorwacji

Mimo upływu czasu adriatyckie wybrzeże pozostaje jednym z najczęściej obieranych kierunków na wakacyjne rejsy Polaków. Nawet ci, którzy w przeszłości spędzali już urlop na pokładzie jachtu w Chorwacji często wracają do tego kraju. Tym razem zabierają jednak ze sobą swoich bliskich, rodzinę oraz przyjaciół. Chcą w ten sposób podzielić się własną pasją z ludźmi, którzy są dla nich ważni.

Rejsy Chorwacja – wybieraj spośród setek ofert

Rodzinne rejsy to świetna okazja. Z jednej bowiem strony jest się pod opieką profesjonalnego żeglarza – skipera, a zarazem można samemu wziąć na siebie sporo pokładowych obowiązków. Rejsy w Chorwacji są bardzo dobrą okazją do nauki nie tylko żeglowania, ale również odpowiedzialności i przykładania wagi do szczegółów. Rodzice chętnie zabierają na nie swoje pociechy, zwłaszcza jeżeli zauważają u dzieci brak zainteresowania wysiłkiem fizycznym czy niechętne wywiązywanie się z powierzonych obowiązków.

Rejs z rodziną to czas spędzany na ograniczonej powierzchni pokładu, kiedy wprost trzeba się porozumieć. Z takich wakacji niejedna rodzina wraca pojednana i wzmocniona, a jej członkowie odmienieni. Nie chodzi o to, by rejsy traktować jak pracę, choć warto podejść do nich jak do czasu, który pozwoli spojrzeć na siebie oraz swoich bliskich z większym dystansem. Jedno jest pewne, takich wakacji nie zapomni się długo, a prawdopodobnie zostaną one w pamięci na zawsze. Zwłaszcza że naprawdę spędziło się je w otoczeniu ważnych dla siebie ludzi.

Dodaj komentarz