XI. Art Naif Festiwal

W Galerii Szyb Wilson w Katowicach od 8 czerwca do 10 sierpnia odbędzie się XI Art Naif Festiwal. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej jest wydarzeniem cyklicznym, dzięki któremu postindustrialne wnętrza Galerii Szyb Wilson w Katowicach zapełniają się kolorowymi obrazami namalowanymi przez artystów nieprofesjonalnych z całego świata.

Art Naif Festiwal, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Art Naif Festiwal, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Już od jedensatu lat Festiwal jest organizowany przez Fundację Eko-Art Silesia oraz Galerię Szyb Wilson, a z roku na rok przyciąga coraz więcej miłośników sztuki nieprofesjonalnej. Tym razem wystawione zostanie około 1500 prac (malarstwo, rzeźba, ceramika) przygotowanych przez ponad 300 artystów z 40 krajów. Motywem przewodnim tej edycji będzie Australia, która jest tyglem kulturowym, gdzie tradycje zachodu stykają się z kulturą wschodu, a wszystko przeplata się z pierwotną kulturą aborygeńską.

Wystawie głównej będą towarzyszyć wystawy dodatkowe organizowane przez Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Galerię Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi. Odbędą się także spotkania z artystami australijskimi oraz wykład podróżnika Marka Tomalika. Stałymi punktami Festiwalu będą: koncerty, warsztaty plastyczne dla dzieci, festiwal filmowy AfryKamera oraz ArtJarmark w Nikiszowcu.

XI. Art Naif Festiwal
Od 8 czerwca do 10 sierpnia 2018 roku
Katowice

Dodaj komentarz