• 2018-05-23

Zero Waste Start w ID Kielce

Jeśli ktoś chce dowiedzieć się, w jaki sposób wpływa na środowisko poprzez zakupowe decyzje oraz styl życia, warsztaty i wykład Zero Waste Start są dla niego. Spotkanie, przeznaczone dla dorosłych, odbędzie się 26 maja w sali warsztatowej i czytelni Instytutu Dizajnu w Kielcach.

(źródło: materiały prasowe organizatora)

(źródło: materiały prasowe organizatora)

Zero Waste, czyli „zero śmieci”, to filozofia, polegająca na praktykowaniu świadomej konsumpcji z poszanowaniem wykorzystywanych zasobów. Można streścić ją w pięciu hasłach: redukuj, odmawiaj, użyj ponownie, przetwarzaj i kompostuj (5R – refuse, reduce, reuze, recycle, rot).

Podczas wykładu oraz warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak zminimalizować produkowane przez siebie odpady w domu, w pracy i na zakupach oraz jak wykonać zdrowe kosmetyki i naturalne środki czystości z łatwo dostępnych produktów (np. puder, balsam do ust, suchy szampon, dezodorant i wiele innych). Wydarzenie wpisuje się w realizację hasła przewodniego ID Kielce na ten rok, czyli „szacunku”. Jako szacunek do środowiska organizatorzy rozumieją właśnie przemyślane działania, mające na celu ochronę do tego, co nas otacza.

Wykład i warsztaty poprowadzą Małgorzata Gęca oraz Anna Komar z Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.

Małgorzata Gęca – współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. Z wykształcenia polonistka, z doświadczenia doradca ds/ nieruchomości, z wyznania zerowasterka. Freelancerka, blogerka, inspiratorka. Członek kooperatywy spożywczej. Poznanianka, mieszka w Warszawie.

Współorganizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Zero Waste.

Zero Waste Start
26 maja 2018 roku w godzinach od 11.00 do 14.00
Instytut Dizajnu w Kielcach

Dodaj komentarz