• 2018-05-23

Koncert Fisz Emade Tworzywo

W majową sobotę, 26 maja, na scenie Pokoju na lato pojawi się Fisz Emade Tworzywo. Bracia Waglewscy stworzyli duet producencko-muzyczny w stylistyce hiphopowej – jednak nie stronią od innych gatunków muzycznych, co potwierdza fakt otrzymania statuetki Fryderyka w kategorii elektronika /indie/ alternatywa.

Fisz Emade Tworzywo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fisz Emade Tworzywo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od 2001 r. roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub około hiphopowo-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami.

Ich płyta Mamut, wydana w 2014 r. roku, to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wielu dziennikarzy muzycznych za płytę roku, uzyskała status Platynowej Płyty, została również laureatem Fryderyka 2015 r. w kategorii Album Roku Elektronika/ Indie/Alternatywa. 9 marca ukazała się kompilacja nagrań zespołu podsumowująca działalność Fisz Emade w latach od 2000 do 2011. To czas kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane jak późniejszy okres twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru, ale i refleksyjne teksty, długie monologi, narracyjne formy, doskonale oddające klimat muzyczny lat 90, kiedy to hip-hop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjnym.

Chociaż trudno mi określić dzisiaj gatunek muzyki, którą dzisiaj tworzymy, to nie ma wątpliwości, że nie brzmiała by tak a być może w ogóle nie było by nas na scenie muzycznej gdyby nie hip-hop lat 90-tych i muzyka takich grup jak Tribe Called Quest i BEASTIE BOYS — mówi Fisz.

Już po raz czwarty, wśród szklanych wieżowców i starych wolskich kamienic, na zielonej skarpie tuż przy Muzeum Powstania Warszawskiego, działa letni pawilon kulturalny Pokój na lato. Przy ruchliwej Towarowej i Grzybowskiej będzie można skoncentrować się na działalności promującej slow life wśród bujnej miejskiej roślinności.

Koncert Fisz Emade Tworzywo
26 maja 2018 roku, godz. 20.00
Pokój na lato, Warszawa

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR